SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
10 Temmuz 2022

Başkan Gül, ‘Hayırlı Bayramlar…’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Başkan Gül, ‘Hayırlı Bayramlar…’

Gündem - 10 Temmuz 2022 13:01

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, dini bayramların birleştirici, kucaklayıcı yönüyle maneviyatı yüksek olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramları kutlama temennisinde bulundu.

Başkanı Gül, yayımladığı kutlama mesajının devamında ise şu görüşleri dile getirdi:

“Yaklaşık iki ay önce kutladığımız Ramazan Bayramının ardından bu gün de Kurban Bayramını sevdiklerimizle birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlarımız; toplumu bir araya getirme görevi üslenen, birlik, beraberlik ve yakınlıklarla bu günlerimiz daha da bir anlam kazanıyor. Kaynaşmak, paylaşmak ve yardımlaşmak duyguları ile taçlanan bu mübarek günler, ebediyete göç eden büyüklerimizin kabirlerini ziyaret ederek yad ile andığımız, yaşayan büyüklerimizin kapılarını tıkladığımız ve onların hatırlarını sorduğumuz anlamlı geleneklerimizdendir. Her ne kadar zamana ayak uydurarak değişim yaşasa da bayram geleneğimiz; dini ve milli duyguların yaşatıldığı, birlik ve beraberliğin sosyal yaşama yansıması ile toplumumuzda etkileşim yaratmayı sürdürecektir. Zira pandemi salgını döneminde ve sonrasında yaşadığımız durumları da göz önüne alacak olursak, sevdiklerimize sıkı sıkıya sarılamadığımız bayramları inşallah geride bıraktık. Temennimiz böylesi kötü günler bir daha gelmemek üzere gitmesi. Sevgiyi, dostluğu, kardeşliğimizi pekiştiren nice Kurban Bayramı’nda görüşmek ve bayramlaşmak dileği ile Rabbim yaptığımız ibadetleri ve kestiğimiz kurbanların hayırlarını kabul etsin. Tüm İslam âleminde yaşanan sıkıntı ve zulümleri sona ersin, diyerek.

Bu duygu ve düşüncelerle; Şehitlerimizi saygı ve minnetle, kahraman Gazilerimizin ve onların mukaddes ailelerini saygıyla selamlıyor, başta Belenli hemşerilerim başta olmak üzere, tüm din kardeşlerimin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum. Bayramımız mübarek ve mutlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.