SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
14 Nisan 2022

‘Süt Kardeşler’ İskenderunluları Kahkahaya Boğdu

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
‘Süt Kardeşler’ İskenderunluları Kahkahaya Boğdu

Gündem - 14 Nisan 2022 16:04

İskenderun Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu, ‘Süt Kardeşler’ tiyatro oyununu sahneledi.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın romanından uyarlanarak Nejat Uygur tarafından ilk defa sahnelenen ‘Süt Kardeşler’ oyunu, oğulları Süheyl ve Behzat Uygur’un performansıyla İskenderunluların karşısına çıktı.

Behzat ve Süheyl Uygur’un yanı sıra Emine Ün, Ömer Yılmaz, Nurten İnan, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Elif Gönlüm gibi isimlerin rol aldığı oyuna seyirciler yoğun ilgi gösterdi.

Bol kahkahanın yer aldığı iki perdelik komedi oyunda Uygur Kardeşler ve ekibi izleyenleri gülmekten kırıp geçirdi.

Keyifli anların yaşandığı oyun sonrası konuşan Behzat Uygur, İskenderun’da olmaktan, bu güzel mekanda kıymetli seyircilerle buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, duayen sanatçı Nejat Uygur’un evlatları olan Süheyl ve Behzat Uygur’a tiyatro oyunu için teşekkür ederek, “Belediye hizmeti yapma kadar kültür ve sanat faaliyetlerinin de vatandaşlarımız için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Pandemi dolayısıyla uzun süredir böyle bir etkinlikte bir araya gelememiştik. Bu eğlenceli tiyatro oyununuzla bizi çok mutlu ettiniz. Emeğinize sağlık şehrimize hoş geldiniz” diyerek tiyatro grubuna çiçek takdim etti.(Haber: Şirvan Selçuk)

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.