SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
8 Nisan 2022

Erasmus+ KA227 “restART for ART” Projesi 4. Faaliyeti İspanya’da Gerçekleştirildi

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Erasmus+ KA227 “restART for ART” Projesi 4. Faaliyeti İspanya’da Gerçekleştirildi

EğitimGündem - 8 Nisan 2022 15:38

Belen Kaymakamlığı ortaklığında, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, İspanya’dan Academia Postal 3 Vigo ev sahipliğinde, Letonya’dan “Creative Minds for Culture”, Romanya’dan Asociaţia Centrul Pentru Dezvoltarea Instrumentelor Structurale (CPDIS) iş birliğinde 23-31 Mart 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Vigo şehrinde, Hatay’dan 6 müzik öğretmenimizin katılımda ve toplamda 4 ülkeden müzikle ilgilenen 24 kişinin katılımıyla, katılımcı  ülkelerin ezgi ve melodilerini uyum içinde kullanılarak, şarkı yazıp besteleme faaliyetlerinde bulundukları “Erasmus+ KA227 Yetişkinler için Stratejik Ortaklıklar “restART for ART” projesinin 4. Öğrenme-Öğretme-Eğitim Faaliyeti gerçekleştirildi.

Proje Koordinatörü Yeliz Sevim; Kültürler arası farklılıkları keşfetme, farkındalıkları artırma ve saygının geliştirilmesi amacıyla katılımcı ülkelerin kültür ve geleneklerinin tanıtıldığı, Türk enstrümanları ve yöresel danslarının gösterildiği, kültürel lezzetlerin sunulduğu, kültür gecelerinin düzenlendiğini, Proje kapsamında; 28.03.2022 tarihinde İspanya’nın Vigo şehrinde tüm müzik severlerin davetli olduğu final gösterisi gerçekleştirildi.  Yapılan gösteride bir hafta boyunca katılımcıların besteledikleri eserler ile her ülkenin kendi bölgesine ait eserlerin sunulduğunu, gösteri eş zamanlı olarak canlı-online yayınlanarak Türkiye, İspanya, Letonya ve Romanya’dan müzik severlerle buluştuğunu belirtti. 

Proje sonunda katılımcılar bütün Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan ve bir yaygın eğitim belgesi olan Europass sertifikalarını alarak ülkelerine döndüler.

Belen Kaymakamı Sayın Hayrettin Baskın; Erasmus+ projelerinin önemini vurgulayarak, müzik ve kültür temalı bu projenin özellikle müzik öğretmenlerimiz için büyük bir fırsat olduğunu, ayrıca sosyal, kültürel ve dil öğrenimi açısından kendilerini geliştirme imkânı bulduklarını belirtip, ülkemizi ve Kaymakamlığımızı en iyi şekilde temsil eden öğretmenlerimize, ev sahipliğini üstlenen İspanya’dan Victor Vidueira’ya ve proje ortaklarına teşekkür etti.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.