SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
18 Mart 2021

Yıkım Kararı Çıkan İnşaatın Mağdurları Çözüm Bekliyor

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Yıkım Kararı Çıkan İnşaatın Mağdurları Çözüm Bekliyor

Gündem - 18 Mart 2021 18:05

2016 yılından bu yana sürüncemede devam inşaata yıkım kararı çıktı. Bu binanın öncesi, yıllarca Kamelya Otel ve Restaurant olarak bölgenin simgelerinden biriydi.

Belen Derebahçe Mahallesi Girne Caddesi üzerinde bulunan, 5 yıl önce yıkılarak yeniden yapımına başlanan binanınİskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı 05.03.2021 tarihli bilirkişi raporunda ‘Ruhsat ve eklerine aykırı yapılan İmar Kirliliğine neden olan yapı’ olarak değerlendirilmesi mülk sahiplerini isyan ettirdi.

Bilirkişi raporunda adı geçen müteahhit Ahmet Hamdi Eren tarafından daire karşılığı inşaatına başlanan, daha sonra ihmal ve anlaşılamayan nedenlerle yeni sorunlarla karşı karşıya kalarak adeta yılan hikayesine dönen inşaatın durumunun, yer sahiplerinin mağduriyetine neden olduğu iddia ediliyor.

Mağdur vatandaşlar çözümün ne olacağı ve mağduriyetin nasıl giderileceği konusunda cevapsız kalan yanıtları ararken, sözleşme şartlarına uymadığı gibi, sessiz ve ilgisiz kaldığı iddia edilen müteahhitin ne yapacağı ise merak konusu?

Mağdur olan Vatandaşlar ilgili ve yetkililerin kendilerine sahip çıkmasını bekliyor. Kaba inşaat halinde olan ve İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı bilirkişi son raporuna göre, ‘Ruhsat ve eklerine aykırı yapılan, İmar Kirliliğine neden olan yapı’ olarak görülen devasa inşaatla ilgiliYıkım mı? Devam mı? Sorularına bile yanıt bulamayan mağdur vatandaşlar çaresizlik içinde.

İnşaatın müteahhidi Ahmet Hamdi Eren ve yetkililerden soruna çözüm isteyen mağdur vatandaşlar yıllardır beklediklerini belirtirken, yetkililerden mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda ilgi istiyor.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.