SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
18 Mart 2021

Çanakkale Şehitleri Saygı ve Minnetle Anıldı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Çanakkale Şehitleri Saygı ve Minnetle Anıldı

Gündem - 18 Mart 2021 17:41

Yedi düvele karşı kazanılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106.Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İskenderun’da düzenlenen törenler, Şehitlik ziyaretinin ardından, İskenderun İlkokulu’nda devam etti.

Asri Mezarlık Şehitliği’nde düzenlenen törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliği çelenklerinin sunulması ve şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde, askeri tören birliği tarafından üç el saygı atışı yapıldı.

39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından görevlendirilen subay tarafından günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmada; Çanakkale Zaferi, Milli Mücadele Ruhu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve liderlik yönüne bir kez daha dikkat çekildi.

İlçe Müftüsü Osman Şekerci, şehitlerin ruhuna izafeten Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. İskenderun Kaymakamı İskender Yönden de, anı defterini imzalayarak 106. Yıldönümünde Çanakkale Zaferi’ni bir kez daha dünyaya verilmiş en önemli bir mesaj olduğuna işaret etti. Anma programına katılan protokol üyeleri tarafından şehitlik gezildi, kabirlere karanfil bırakıldı ve şehit yakınlarıyla sohbet edildi.

Törene; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, (İSTE) Rektör Vekili Prof. Dr. Selçuk

Mıstıkoğlu, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, siyasi ve askeri erkan ile STK başkanları katıldı.

Protokol üyeleri daha sonra, Çanakkale Zaferimizin 106. yıldönümü dolayısı ile İskenderun İlkokulu’nda düzenlenen Çanakkale Zaferi Resim Sergisi’nin açılışına katıldı.

Çanakkale Zaferi dolayısı ile düzenlenen resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim edildi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.