SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
2 Ekim 2020

Sınırötesi Görev Yapan Sağlıkçılara Moral Ziyareti

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Sınırötesi Görev Yapan Sağlıkçılara Moral Ziyareti

Gündem - 2 Ekim 2020 13:16

Hatay İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Mustafa Hambolat, sağlık tesisi ve sağlık hizmetlerini ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Suriye İdlip harekat bölgesine sağlık hizmetleri desteği amacıyla Cilvegözü sınır kapısında konuşlanmış bulunan Acil UMKE ilk yardım müdahale çadırı ve tam donanımlı olarak hazırda bekletilen acil ambulansları ve bölgede görev yapan sağlık personellerini ziyaret eden Sayın İl Sağlık Müdürü, sınırda zaman kavramı gözetmeksizin 7/24 esasına göre görev yürüten sağlık personellerine psikolojik moral, motivasyon veren ve sıhhiteçhizat eksikliklerini tespit eden Hambolat; “Türkiye Cumhuriyetinin büyük bir devlet olmasının unsurlarından birisi de sınır ötesi operasyonlarda askeri personellerimiz ve savaş mağduru insanlara her türlü yardımı karşılıksız sunmasıdır. Bizler de sağlık personellerimiz ve ekibimizle devletimizin büyüklüğüne gölge düşürmeyecek şekilde canla başla görevimizi ifa etmeye çalışıyoruz. Sınırın bu noktasında görev yapmak gerçekten büyük bir sabır ve özveri istemektedir. Bu tür görevler koordinasyon dikkat ve hız isteyen görevler olup en küçük bir hatayı bile affetmemektedir. Sınırın bu noktasında canla, başla görev yürüten, hepsi birbirinden kıymetli ve özel olan tüm sağlık personellerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca harekat bölgesinde ve sınırın bu noktasında görevli olan tüm askeri personellerimize güç, kuvvet ve muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Daha sonra Sayın İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, kendisine ziyaretinde eşlik eden Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Yavuz ile birlikte Oğulpınar sınır karakoluna geçti. Aktif görev yürüten ve hazır halde bulunan bir adet Acil UMKE ambulans çadırı ve bir adet Acil ambulans ekibini de ziyaret ederek, istişarelerde bulundu.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.