SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
17 Haziran 2020

Bozkurt: ‘MHP Devletinin ve Milletinin Yanında’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Bozkurt: ‘MHP Devletinin ve Milletinin Yanında’

Gündem - 17 Haziran 2020 18:30

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Turan Bozkurt ile Belediye Meclis Üyesi Emir Selim Yazar, MHP’nin her zaman ‘Devletinin ve Milletinin’ yanında olduğunu ifade ederek, CHP’lilerin ‘MHP, AK Partinin koltuk değneği oldu’ söylemine sert tepki gösterdi.

MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt Parti binasında Belediye meclis üyeleri Emir Selim Yazar, İbrahim Yavuz, Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya ve Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Akyürekoğlu ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Başkan Bozkurt, Covid-19 virüs ile ilgili alınan tedbirlerde başta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Genel başkanları Dr. Devlet Bahçeli, sağlık bakanı, iç işleri bakanı ve hazine bakanının almış oldukları tedbirlere halkın büyük bir bölümünün uyması sonucu hem sağlıkta hem de ekonomide bu süreçten en az zararla çıkmayı başardıklarını söyledi.

Devletin ve bakanlıkların normalleşme sürecine geçiş döneminde almış oldukları tedbirlere halkın maalesef aynı özveriyi göstermediğine de değinen MHP İlçe Başkanı Bozkurt, “Bu nedenle pandeminin normalleşme sürecinde vaka sayısında artışlar meydana gelmeye devam etmektedir. Buradan sesleniyorum: sosyal mesafeyi koruyalım, maskelerimizi takalım, el temizliğine ve hijyene dikkat edelim, sağlık bakanlığımızın ve çalışanlarının tavsiyelerine uyalım” dedi. 

Pandemi dönemi nedeniyle iki aydır ara verilen İskenderun Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının geçen Çarşamba günü yapıldığına da işaret eden MHP İlçe Başkanı Bozkurt, “Bizler cumhur ittifakının kanadı olarak, şehrimizin kalkınması ve insanlarımızın yararına olan Meclis gündemi maddeleri eksiksiz onayladık. ‘MHP ve Meclis üyeleri Ak Partinin koltuk değneği oldu’ diyorlar, tabi ki biz o sözleri asla kabul etmiyoruz. Kendilerine iade ediyoruz. MHP köklü bir siyasi partidir, kaldı ki biz Cumhur ittifakının bir kanadıyız. Meclis üyelerimiz ve tüm teşkilat birimlerimiz ile birlikte gece gündüz çalışıp, İskenderun Belediyesine Cumhur İttifakı bayrağını diktik” diye konuştu.

İskenderun Belediyesinde Cumhur ittifakının bir kanadı olarak hak sahibi olduklarının altını çizen MHP’li Bozkurt şöyle devam etti: “CHP taşeronluk ve taşıyıcılık yaparak, bölücü ve yıkıcıları, ihanet şebekelerini, terör sevicilerini TBMM’ye taşıdı. Bazıları ise onları vekil yaptılar. Daha düne kadar meclis üyelerine bile söz geçiremeyen CHP yönetimi MHP hakkında konuşamaz. Önce kendi evinin önünü süpüreceksin ondan sonra konuşacaksın. Oylamaya gelmeyen meclis üyelerine ne diyeceksin sayın başkan? Milliyetçi ve Ülkücü hareket Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Beyin tüm çalışmalarını yakından takip ediyor ve başkanımızla aylık toplantılarımızda meclis üyelerimizle birlikte istişare yaparak karar alıyoruz.”

Belediye Meclis oturumları 5393 sayılı belediye kanununa göre toplandığını belirten MHP’li Belediye Meclis üyesi Emir Selim Yazar, “Denetim komisyonu oluşumu da madde 25’te bellidir. Mart ayı sonu itibariyle tüm denetim kurulu üyeleri meclis başkanına hazırlamış oldukları raporu sunmakla yükümlüdür. Biliyorsunuz deneti raporunda CHP’li meclis üyesinin herhangi bir şerhi olmadı. Sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nden komisyon üyemizin şehri durmaktadır. Zaten meclis oturumunda söz alarak, şerhini sunduğunu sadece okunmasını istemediğini belirtmiştir. Meclis çalışmaları ve toplantısı da sıcaklığını korurken yanlış bilgiler paylaşıldı diye düşünüyorum. Kanun açık, mart ayı sonu itibariyle şerhini düşecek olan düşer, düşmeyecek olan meclis oturumuna katılır, düşüncesini, görüşünü, bilgisini sunabilir konuşabilir” şeklinde konuştu.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.