SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
29 Kasım 2023

Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Turnuvası Başladı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Turnuvası Başladı

GündemSpor - 29 Kasım 2023 14:52

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında organize edilen, ‘Cumhuriyet ve Atatürk Kupası’ Futbol Turnuvası coşku ve heyecanla başladı.

İl genelinden 30 takımın katılımıyla gerçekleştirilen 100. Yıl Turnuvası’nda karşılaşmalar Esentepe Baba Kerim Futbol Sahası’nda oynanacak.

HBB organizasyonunda depremi unutturmamak, birlik ve beraberliği pekiştirmek, moral ve motivasyonu attırmak amacıyla düzenlenen turnuva, sadece bir spor etkinliği değil, aynı zamanda Hatay’ın birlik ve dayanışma ruhunu yansıtan bir organizasyon olacak.

Turnuvanın başlama vuruşunu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel gerçekleştirdi.

Savaş: Ayağa Kalkabilmek İçin Spor Şart

Başkan Savaş, turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada, çok zorluk çektik, canlarımızı kaybettik ama Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmamız, onlara umut aşılamamız ve insanlarımızın geleceğe sağlıklı huzurlu bakabilmesi için sporun şart olduğunu söyledi.

36 yıldır geleneksel olarak düzenledikleri Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nı bu yıl yaşanan deprem felaketi nedeniyle yapamadıklarını kaydeden Başkan Savaş, gelecek yıl turnuvanın kaldığı yerden devam edeceğini ancak Erhan Aksay yerine bu yıl Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında Cumhuriyet ve Atatürk Turnuvasını düzenlediklerini ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli günlerinden olan cumhuriyetin 100. Yılının kutlama ve cumhuriyetin önemini unutturmamak için 30 takımın sahaya çıkarak mücadele edeceğini vurguladı.

Savaş , “ Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Hem onları anmak, hem cumhuriyetimizi unutturmamak hem de geleceğe emin adımlar atmak adına düzenlediğimiz turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Demirel: Ben de Sizlerden Biriyim

Depremde Hatay’a, Hataylılara ve Hatayspor’a sahip çıkarak yalnız bırakmayan Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel de, kendisinin de depremi Hatay’da yaşadığını hatırlatarak, “Ben de depremi sizlerle yaşadım, ben de sizlerden biriyim. Ben bir şey yapmadım, sadece insan olan, vicdanı olan herkesin yapacağı şeyi yaptım.” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Namık Kemal Ortaokulu Küçük Erkek Basketbol Takımı yine müthiş bir başarı elde ederek, finalde Yükseliş Koleji’ni yenip, Hatay Şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 2023-2024 yılı Okullar Arası ...
Hatay bölgesinde sportif etkinliklerin marka değerine önemli katkı sunacak tenis ve sosyal kompleks Nardüzü bölgesinde geleceğin tenisçileri yetişmeye devam ediyor. Uzun süredir bölgede tenis alanında hizmet veren MD  tenis Academy yeni ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında organize edilen, 'Cumhuriyet ve Atatürk Kupası' Futbol Turnuvası coşku ve heyecanla başladı. İl genelinden 30 takımın katılımıyla gerçekleştirilen 100. Yıl Turnuvası’nda karşılaşmalar Esentepe ...
İskenderun Beşiktaşlılar Derneğinin koordinesinde tüm kongre üyelerinin hazır bulunduğu toplantı Yelken kulübünde gerçekleştirildi. Başkan adayı Adalı’yı karşılayan Beşiktaşlılar, konfeti ve meşalelerle büyük bir sevgi gösterisi bulundu. Düzenlenen toplantıya Beşiktaş Kulübünün önceki ...
Millî Sporcu Şahika Ercümen, Hatay Yayladığı ilçesi Karamağara Koyunda, paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 106 metre ile dünya rekorunu kırdı. Hatay’a Nefes Ol sloganıyla düzenlenen rekor denemesine Valimiz Mustafa Masatlı, Yayladağı Kaymakamı, ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, depremin yaralarını sarmak ve gençlerin spor yaparak yeniden başarılarını arttırmak amacıyla Baba Kerim Esentepe Semt Sahası’nda A.Hatayspor’un altyapı sezon açılışını gerçekleştirdi. Depremin ardından ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.