SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
18 Ekim 2023

Şahika Ercümen Hatay’da Dünya Rekoru Kırdı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Şahika Ercümen Hatay’da Dünya Rekoru Kırdı

GündemSpor - 18 Ekim 2023 16:33

Millî Sporcu Şahika Ercümen, Hatay Yayladığı ilçesi Karamağara Koyunda, paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 106 metre ile dünya rekorunu kırdı.

Hatay’a Nefes Ol sloganıyla düzenlenen rekor denemesine Valimiz Mustafa Masatlı, Yayladağı Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, İl Protokolüm ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

 Dalış hazırlıklarından sonra başlayan programa protokol konuşmalarıyla devam edildi.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, sporun önemine dikkat çekerek “Yayladağı ilçemizin yeni turizm merkezi olması ilimiz için önemli bir kazanım. Hatay’ımızın artık, deprem gündeminden yavaş yavaş uzaklaşarak normalleşmeye doğru gitmesi gerekir. Böylece gündem farklılaştıkça ilimizde yaşam daha moral verici olacaktır. Bu demek değildir ki yaşadığımız afeti unutalım; tabi ki unutmayacağız. Depremin yaralarını sarmaya hiç durmadan devam edeceğiz. Bundan böyle depremi değil kültürümüzü, sporumuzu, eğitimimizi, turizmimizi öne çıkarıp bunları konuşmalıyız. Dedi.

 Hatay’ımızın depremden önce de stratejik bir konuma sahip olduğuna değinen Vali Masatlı, “İlimiz konumunun yanında doğası, turizmi, kültürü ve daha birçok yönden de büyük bir öneme haizdir. Bundan böyle bu yönlerini de daha çok öne çıkaracak organizasyonlarla hem deprem gerçeğini unutturmayacak hem de buraya dünyanın dikkatini çekecek çalışmaların yapılması elzemdir.” dedi.

Devletimiz de her türlü sportif faaliyetlere gereken desteği vermiştir ve vermeye de devam etmektedir, diyen Valimiz, sporun her zaman iyileştirici, birleştirici, tanıtıcı gücü olduğuna ve Cumhuriyetimizin 100. yılında da bu gücün iyi kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

 Hatay Nefes Ol sloganıyla yapılan bu etkinliğin organizasyonunda emeği geçen Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve diğer çalışanlarımıza teşekkür eden Valimiz, Hatay’ımız için nefes olmak adına yanımızda olan ve bu rekor ile 100 kız çocuğumuza spor ve eğitim bursu verecek Şahika Ercümen Hanımefendi’ye de bilhassa şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Millî Sporcumuz Şahika Ercümen de Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve emeği geçen herkese teşekkür etti. “Millî sporcu olarak depreme maruz kalan bölgelerde ‘ne yapabilirim?’ diye düşündüm 100 kız çocuğumuza eğitim ve spor bursu sağlanmasına katkı sunmak istediğini belirtip “Nefesimi Hatay için tutacağım.” dedi.

Ardından VTR yayımı yapıldı ve dalış rekoru canlı yayın bağlantısı yapıldı. Şahika Ercümen, büyük bir başarı göstererek alanında dünya rekorunun yeni sahibi oldu.

Dalış sonrasında Hatay Valisi Masatlı, Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen gerçekleştirilen bu anlamlı ve önemli denemede gösterdiği başarılarından dolayı Millî Gururumuz Şahika Ercümen’i tebrik etti.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Namık Kemal Ortaokulu Küçük Erkek Basketbol Takımı yine müthiş bir başarı elde ederek, finalde Yükseliş Koleji’ni yenip, Hatay Şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 2023-2024 yılı Okullar Arası ...
Hatay bölgesinde sportif etkinliklerin marka değerine önemli katkı sunacak tenis ve sosyal kompleks Nardüzü bölgesinde geleceğin tenisçileri yetişmeye devam ediyor. Uzun süredir bölgede tenis alanında hizmet veren MD  tenis Academy yeni ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında organize edilen, 'Cumhuriyet ve Atatürk Kupası' Futbol Turnuvası coşku ve heyecanla başladı. İl genelinden 30 takımın katılımıyla gerçekleştirilen 100. Yıl Turnuvası’nda karşılaşmalar Esentepe ...
İskenderun Beşiktaşlılar Derneğinin koordinesinde tüm kongre üyelerinin hazır bulunduğu toplantı Yelken kulübünde gerçekleştirildi. Başkan adayı Adalı’yı karşılayan Beşiktaşlılar, konfeti ve meşalelerle büyük bir sevgi gösterisi bulundu. Düzenlenen toplantıya Beşiktaş Kulübünün önceki ...
Millî Sporcu Şahika Ercümen, Hatay Yayladığı ilçesi Karamağara Koyunda, paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 106 metre ile dünya rekorunu kırdı. Hatay’a Nefes Ol sloganıyla düzenlenen rekor denemesine Valimiz Mustafa Masatlı, Yayladağı Kaymakamı, ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, depremin yaralarını sarmak ve gençlerin spor yaparak yeniden başarılarını arttırmak amacıyla Baba Kerim Esentepe Semt Sahası’nda A.Hatayspor’un altyapı sezon açılışını gerçekleştirdi. Depremin ardından ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.