SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
15 Temmuz 2022

‘Darbelerden Uzak Kalmanın Tek Yolu Demokrasidir’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
‘Darbelerden Uzak Kalmanın Tek Yolu Demokrasidir’

Gündem - 15 Temmuz 2022 15:47

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av.Suzan Şahin, 15 Temmuz darbesinin yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı. Vekil Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Darbelerden uzak kalmanın tek yolunun demokrasinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi, yani hukuk sistemimizin darbe hukuku ve tek adam rejiminden arındırılması olduğu gerçeği gün geçtikçe daha da anlam kazanmaktadır.

15 Temmuz hain darbe girişimi, siyasi partiler ve toplum nezdinde turnusol kağıdı olmuştur!

Geçmişte, bugün ve gelecekte yaşanabilecek her türlü mağduriyet ve eşitsizlik karşısında ‘Hak, Hukuk, Adalet’ diyerek 432 kilometre yürümüş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir kez daha yineliyoruz ki;

15 Temmuz hain FETÖ/PYD darbe girişiminin tüm boyutlarıyla masaya yatırılması ve tüm karanlık noktaların aydınlatılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasını, hain FETÖ/PYD yapılanmasının siyasi ayağı ve palazlanmasına ön ayak olmuş olanların hukuk karşısında hesap vermesi gerekmektedir.

Cumhuriyet düşmanı dış ve iç güçlerin desteğiyle, ikbal ve işgal amaçlı ister askeri ister post-modern ister kontrollü olsun, demokrasiyi, özgürlükleri hedef alan tüm darbelere lanet olsun.

Dün emperyalistlere, gladyolaya, FETÖ gibi terör örgütlerine her istediğini verip, devletin en üst kademelerine yerleştirip Türkiye’nin başına çorap örerek milletin kanına girenlerin önünü açanları da bugün Cumhuriyet düşmanı diğer tarikat ve cemaatler ile yine birlik içinde olanları da bu millet unutmayacak.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat medeniyet tarikatıdır.”

15 Temmuz sonrası mağduriyetlere sebep olan haksız tutuklamaların son bulması temennisiyle; 15 Temmuz 2016 günü, demokrasi ve bağımsızlığımıza uzanan ellere dur demek için canlarını veren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.