SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
12 Temmuz 2022

Hatay TÜGŞAV’dan Şehit Aileleri Adına 18 Adet Büyük Baş Kurban Bağışı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Hatay TÜGŞAV’dan Şehit Aileleri Adına 18 Adet Büyük Baş Kurban Bağışı

Gündem - 12 Temmuz 2022 14:11

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Hatay Şube Başkanı Ahmet Ayaz, manevi değerlerimizin doruğa ulaştığı bu Kurban Bayramı’nda üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getiriyor.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Hatay Şubesi, her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı’nda 18 adet büyük baş kurban kesimi yaparak şehit aileleri, gazileri ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında oldu.

Arsuz’da düzenlenen etkinliğe İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, İSTE rektör yardımcısı Gökhan Gündüz, Arsuz Müftüsü Mehmet Sain, kahraman gazilerimiz ve birçok misafir katılım gösterdi.

Duygu selinin yanı sıra büyük gururun da yaşandığı açılış konuşmasını Hatay Vakıf Başkanı Ahmet Ayaz yaptı.

Ayaz, “Değerli belediye başkanım kıymetli protokol üyeleri, kahraman gazilerimiz, gönüllü vakıf çalışanlarımız ve çok değerli misafirlerimiz, Türkiye Gaziler ve Şehit Sileleri Vakfı Hatay şubesinin düzenlemiş olduğu, ezanlarımızın dinmemesi, bayrakların inmemesi için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimiz adına her yıl olduğu gibi bu yılda 18 adet büyükbaş kurban kesim merasiminde bir arada bulunmaktayız.

Kurban kesiminden elde edeceğimiz etleri Hatay’ın tüm ilçelerinde başta şehit aileleri, gazilerimiz ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı yapılacaktır.

Düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğe başta İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, kahraman gazilerimize ve değerli gönüllü çalışanlarımıza teşekkürler ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın” diye konuştu.

Ardından İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı ise yaptığı konuşmada,”Bugün burada Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfının düzenlemiş olduğu 18 adet kurban kesim merasimine katılmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Görüyoruz ki; burada kesilen tüm kurbanlar Hatay’ın tüm ilçelerinde başta Şehit aileleri gaziler ve ihtiyaç sahibi insanlara dağıtılacak. Bu etkinliği düzenleyen başta Hatay Vakıf Başkanı Ahmet Ayaz’a ve gönüllü arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Tabii ki burada bu hummalı çalışmayı görünce ben de Fatih Tosyalı olarak bir adet büyük baş kurban bağışında bulunmak istiyorum, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Arsuz Müftüsü Mehmet Sain hocanın şehitlerin ruhuna okuduğu dualardan sonra kurban kesim merasimine geçildi.

İlk kurban kesiminde vekaleti İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı hayır severi arayarak vekaletini istedi.

Daha sonra kurban kesimine geçildi.

Kesilen kurbanlardan elde edilen etler, başta şehit aileleri, gazilerimiz ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.