SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
7 Temmuz 2022

Gelişim ve Palmiye Sağlık Çalışanları Dr. Ekrem Karakaya için Toplandı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Gelişim ve Palmiye Sağlık Çalışanları Dr. Ekrem Karakaya için Toplandı

Gündem - 7 Temmuz 2022 12:51

Konya’da görev yaptığı hastanede uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya için İskenderun Gelişim ve Palmiye Hastanesi’nde anma töreni düzenlendi. Hastane bahçesinde toplanan hekim, hemşire ve sağlık çalışanları, Uzm. Dr. Ekrem Karakaya için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Törende sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Başhekim Uzm. Dr. Emin Turhan, “Görevi hayatı boyunca sadece hayat kurtarmayı gaye edinmiş sağlık çalışanları, birer birer öldürülüyor. Binlerce insanın hayatını kurtarmaya çalışırken, bu uğurda bir meslektaşımızı daha kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Dr. Ekrem Karakaya, görevi başında katledildi. Biz, bu alçakça saldırıları hak etmiyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan her türlü şiddeti kınıyor, şehit olan meslektaşıma Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Palmiye Hastanesi’nde düzenlenen törende konuşma yapan Başhekim Dr. Ömer Suha Caymaz ise, “Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddetin artık son bulmasını diliyoruz. Görevi başında alçakça öldürülen Dr. Ekrem Karakaya’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm sağlık camiasının başı sağ olsun” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve tören sonunda, sağlık çalışanları saldırıyı alkışlarla protesto etti.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.