SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
6 Temmuz 2022

THK İskenderun Şubesi Kurban Derisi Bağışçılarına Bir Telefon Uzaklıkta

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
THK İskenderun Şubesi Kurban Derisi Bağışçılarına Bir Telefon Uzaklıkta

Gündem - 6 Temmuz 2022 18:10

Türk Hava Kurumu (THK) İskenderun Şubesi, oluşturduğu Deri Toplama Koordinasyon Merkezi ile kurban derisini bağışlamak isteyen vatandaşlara çağrıda bulundu.

THK İskenderun Şube Başkanı Ferit Ali Gündel yaptığı açıklamada, kurban derisini THK’ye bağışlamak isteyenlerin, “0326 613 89 59”, “0531 819 40 18” ve “0532 707 97 46” iletişim numaralarından kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.

Türk Hava Kurumu (THK) İskenderun Şube Başkanı Ferit Ali Gündel, kurban derisini THK’ya bağışlamak isteyen vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Havaların sıcak olması sebebiyle derilerde kayba yol açmamak için bayramın 1. günü saat:16.00’ya kadar toplama yerimiz olan Çay Mahallesi 5 Temmuz Caddesinde bulunan şube büromuzun önü veya Sanayi Sitesi PTT önünde ve 0326 613 89 59, 0531 819 40 18 ve 0532 707 97 46 nolu telefonlardan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz” dedi.

Başkan Gündel konuşmasının devamında, “Kurban Derisi bağışlarınız için en doğru adres Türk Hava Kurumu; Türk Hava Kurumuna bağışlanan her bir deri; Ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda çıkan yangınların havadan söndürülmesine, THK Vakfı bünyesinde görev yapan 112 Hızır Acil Hava Ambulans helikopterleri ile hasta ve yaralı vatandaşlarımıza hızlı hava ulaşım desteği verilmesine, THK Üniversitesini tercih ederek kazanan şehit ve gazi çocuklarımızın tam burslu olarak okutulmasına ve her yıl yurduna ve milletine bağlı 60 binden fazla gencin ücretsiz havacılık kurslarıyla buluşmasına katkıda bulunuyor. Türk Hava Kurumuna göstermiş olduğunuz hassasiyet sayesinde sizin için çok ufak sayılabilecek bir katkı genişleyerek büyüyecek ve güzel ülkemizin dört bir yanına iyilik tohumları serpilecek. Türk Hava Kurumuna verdiğiniz desteğe teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız. Bayramımız Mübarek Olsun” ifadelerine yer verdi.

THK’nın amacının milletten aldığını tekrar millete vermek olduğunu ifade eden Başkan Gündel, “Derilerin maddi değeri, milli ve yerli havacılığın geliştirilmesi ve sevdirilmesi amacıyla tekrar millete dönüyor” diye konuştu.

Gündel son olarak, bayramın sıcak yaz günlerine gelmesinden dolayı Kurban derilerinin kesimden sonra muhakkak tuzlanması gerektiğini vurgulayarak, “Milli servet olan derileriniz heba olmasın. Yaklaşmakta olan kurban bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz” diyerek sözlerini tamamladı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.