SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
5 Temmuz 2022

İskenderun Deniz Müzesi’nde Anlamlı Sergi

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İskenderun Deniz Müzesi’nde Anlamlı Sergi

Gündem - 5 Temmuz 2022 17:28

İskenderun Deniz Müzesi’nde İskenderun Belediyesi’nin hazırlamış olduğu 5 Temmuz Kültür, Sanat ve Turizm Festivali çerçevesinde “Hatay’ın Kurtuluşu Sancak, Millet, Devlet Konulu Resim Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi.

Sergi açılışına CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Polat Kara, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan, İSTE Rektörü Tolga Depci, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Yıldırım, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun ve davetliler katıldı.

Sergide ki fotoğraflar ile ilgili bilgiler veren Araştırmacı Yazar ve aynı zamanda da Tayfur Sökmen’in torunu olan Mehmet Mursaloğlu, sergide ki fotoğrafların Hatay’ın Kurtuluş Savaşıyla Anavatan’a katılışı ve devletleşme sürecini kapsadığını belirtti.

Protokolle birlikte sergideki bütün fotoğrafları teker teker inceleyen İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek “5 Temmuz İskenderun’un Kurtuluş Bayramını kutluyorum” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.