SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
23 Mayıs 2022

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Kariyer Günleri Buluşması

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Kariyer Günleri Buluşması

Gündem - 23 Mayıs 2022 11:23

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresince bu yıl ikincisi düzenlenen II. Pilav Günü ve Kariyer Buluşması etkinliğinde okulun atölyelerinde yapılan çalışmalar görücüye çıkarıldı.
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi II. Pilav Günü ve Kariyer Buluşması etkinliğine AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Belen Belediye Başkanı okulun eski mezunlarından İbrahim Gül, İskenderun ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Şube Müdürleri, Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri, Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, İskenderun KYK Muhyiddinİbn-i Arabi Yurt Müdürü Mehmet Ali Yılmaz, İskenderun Belediye Başkan Yardımcıları, İskenderun Muharip Gaziler Derneği Başkanı Neşet Turhan, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, Okul Müdürleri, Eski Meclis Üyesi İşinsanı Osman Çolak, eski mezunlar, öğretmenler, öğrenciler ile kalabalık davetli topluluğu katıldı.
Okul Bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte okulun ahşap, metal, makine elektronik atölyelerinde öğrencilerin yıl boyu yaptığı çeşitli çalışmalar da kurulan stantlarda sergilenirken, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, alan öğretmenleri ve öğrencileri tarafından bilgiler verildi.
Pandemiden sonra ikincisini gerçekleştirdikleri Pilav Günü ve Kariyer Buluşması etkinliğine katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, okulun tarihçesinden ve yapılan birçok güzel çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Eski mezunlardan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ise, etkinlik için geldiği okulda baktığı her noktada okul yıllarını hatırladığını belirterek, yapılan etkinlikten dolayı okul müdürü Yıldırım’a, öğretmenlere, öğrencilere emeği geçen herkese teşekkür etti.
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’da, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin önemine değinerek, eskiden bu okula girmek için çok çalışmak gerektiğini ifade etti ve gerçekten güzel çalışmalar yapıldığını bu okullarının önemli olduğunu vurguladı.
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel de, hükümet olarak meslek liselerine verdikleri önemine değinerek, hayatın her alanında sadece eğitimin aldıkları mesleki alanda değil, hayatın her alanında kendini ifade edebileceği ve tüm branşlara yerleşebileceği bir düzenlemeyi getirmiştik olduklarını söyledi.
Milletvekili Özel,“Mesleki ve Teknik eğitimde özellikle son yıllarda mesleki eğitim merkezlerinin açılması ve bunun yanı sıra organize sanayi bölgeleriyle yapılan iş birlikleriyle açılan eğitim merkezleri ile bakanlığımız büyük atılımı gerçekleştirmeye devam ediyor” diye konuştu.
Eski mezunlardan Atilla Demirkent etkinlikte, okuduğu yılları, geçirdiği anılarını anlatan eskimeyen anılar adlı kitabını protokole hediye ederek okul yılları ve kitabını anlatarak, “Eğer bugün bizler birer sanayici olmuşsak, kıymetli hocalarımızın varlığından, bilgilerinden dolayıdır” ifadelerine yer verdi.
Etkinlikte ayrıca okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ‘İki Büyük Üstad Okulumuzda Buluştu’ Aşık Veysel ve Neşet Ertaş türkülerinden oluşan müzik ziyafeti sunuldu.
Türkiye Kızılay İskenderun Şubesi tarafından pilav ve kavurma ikramının yanı sıra, kan bağışı stantları açılarak kan bağışçıları kan bağışında bulunarak cana can oldular.
İskenderun Halk Eğitim Merkezi Mehter Takımı gösterisinin ardından öğrencilerin atölyelerde ürettiği ürünlerin yer aldığı stantlar konuklar tarafından ziyaret edilerek, çeşitli etkinlikler gün boyu devam etti.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Yeniden Refah Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Kaya ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz günlerde aile büyüğü Mahmut Uygun’u kaybeden Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun’a taziye ziyaretinde bulundu. Mega Medya ...
‘Femina Beauty- Sağlıklı Yaşam Merkezi’, Mustafa Kemal Mahallesi,Cavit Orhan Tütüngil Caddesi’nde görkemli bir açılışla hizmete girdi. İşletmeciliğini Özhan Arslan’ın yaptığı Femina Beauty- Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin açılışına; İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ...
Gençler üretkendir, heyecanlıdır, çabuk vazgeçmezler, yeni yollar denerler, ısrarcı ve iş gücü potansiyeline sahiptir. Delikanlı deriz ya mesela. Bunu genellikle erkekler için söyleriz ama bence bir kadın ya da erkek ...
Seçim çalışmalarına devam eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan’da yoğun ilgi ve coşkuyla karşılandı. Çeşitli mahalleri ziyaret eden Savaş, “Çok şükür ki görevimiz boyunca ayağımızda kir taşımadık, ...
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk hizmet belediyeciliği sloganını hayata geçirerek adeta 1 Nisan öncesi asıl filmin fragmanı gibi çalışmaya şimdiden başladı. Samandağ ziyaretleri kapsamında Antakya Karayolu Tavla ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay'ın tüm ilçelerini dolaşarak halka güven aşılıyor. Vatandaşların karamsarlığa kapılmamalarını ve Belediye olarak tüm imkanları halkın hizmetine sunacaklarını belirten Başkan Savaş, yapılan tehditlere kulak asmadıklarını, ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.