SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
19 Mayıs 2022

Başkan Savaş: ‘Değerlerimizi HADO ile Taçlandıracağız’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Başkan Savaş: ‘Değerlerimizi HADO ile Taçlandıracağız’

Gündem - 19 Mayıs 2022 16:03

Hatay’ın turizm, ticaret ve tanıtımına katkı sağlaması için Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hatay Deniz Otobüsü’nde(HADO) geri sayım bitti. HADO limanı ve işletmesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Arsuz Madenli’de yer alan limanın açılış töreni ve tanıtım toplantısında siyaset, akademi, iş ve sanat dünyası buluştu.

19 Mayıs’taki Girne seferi öncesi gerçekleşen törende konuşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kentin ticaret ve turizminin gelişmesi için kara, hava ve deniz yollarından faydalanmanın önemine vurgu yaptı.

Savaş: ‘Amacımız Şehrimizin Var Olan Turizm ve Ticaret Hacminin Artmasıdır’

Şehrin turizm potansiyelini arttırmak için HADO’dan maksimum düzeyde faydalanacaklarını belirten Savaş, “Bizim amacımız belediyemizin kâr etmesi değil, şehrimizin var olan turizm ve ticaret hacminin artmasıdır. Turizmdeki payımızı en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacağımız seferler ile oradaki kardeşlerimizle fiziken ve kalben buluşacağız” dedi.

Başkan Savaş, Hatay’ın Jeopolitik Açıdan Önemine Dikkat Çekti

HADO ile Türk bayrağının Akdeniz sularında dalgalanmasının övünç kaynağı olduğunu da ifade eden Savaş, “Şehrimiz jeostratejik ve jeopolitik açıdan çok önemli bir yer. Kıta sahanlığımız ve kara sularımız çok değerli. Bu değerleri HADO ile taçlandıracağız” açıklamalarında bulunarak HADO’nun hayata geçmesinde emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Törende CHP milletvekilleri, HADO seferlerinin başlamasının kente büyük katkı sağlayacağını anlatan konuşma yaptı.

Suzan Şahin, “Enlerin ve ilklerin şehri Hatay’da yeni bir ilki yaşıyoruz” diyerek HADO’nun Hatay için vizyon proje olduğunu vurguladı.

Şahin’den sonra söz alan İsmet Tokdemir, Türk bayrağının uluslararası sularda dalgalanmasının önemini vurguladı ve “HADO Kıbrıs’ta yaşayan, çalışan, okuyan hemşehrilerimize ve Hataylılara hayırlı olsun” dedi.

Mehmet Güzelmansur da KKTC’de 28 bin Hataylının yaşadığını ifade etti ve Hatay ile Kıbrıs arasında yeni bir kapının açıldığını söyledi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurul Üyesi Necmettin Çalışkan da, HADO’nun hayata geçmesinin şehre yapılacak yatırımların önünü açmasını temenni etti ve projeyi Hatay’a kazandıran herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından HADO limanı ve işletmesi dualar ve alkışlar eşliğinde açıldı.

Hatıra Biletler Armağan Edildi

Açılış ile birlikte günü ölümsüz kılmak adına HBB Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş’a hatıra biletler armağan edildi.

Başkan Savaş Kaptan Köşkünde

Başkan Savaş ve beraberindekiler daha sonra Arsuz-Girne seferini yapacak Sinan Paşa gemisine geçti. Törene katılanlarla birlikte gemiyi gezen ve incelemelerde bulunan Savaş, daha sonra kaptan köşkünde dümene geçti.

HADO’nun açılış törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ile birlikte, CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, ilçe kaymakamları ve emniyet müdürleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, HBB yöneticileri, STK, siyasi parti, dernek ve oda temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Hatay Büyükşehir Belediyesi, deniz ve sahillerde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, sağlıklı bir gelecek için çevre ve doğal kaynakların korunması, biyolojik çeşitlilik ...
Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü, 2022-2023 eğitim öğrettim yılı mezunlarını uğurladı. Her yıl muhteşem mezuniyet törenlerine sahne olan Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü, deprem felaketlerinde hayatlarını kaybeden öğretmen, öğrenci ve velilerinin anısına saygı ...
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2022-2023 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Yaz Okulu ve 2023- 2024 Güz Dönemine ilişkin merak edilen soruların yanıtlarını İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci verdi. İskenderun Teknik Üniversitesi ...
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı kent genelinde sıcak asfalt çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Fen İşleri ekiplerinin Sarıseki, Denizciler ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde ihtiyaç olan yolları ...
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve KOSGEB Yetkilileri, üye ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Meclis üyeleri ve KOSGEB yetkilileri, iş yerleri ...
Hatay Büyükşehir Belediyesinin Asi Nehri’ndeki kirlilik ile mücadele etmek için geliştirdiği proje Temmuz ayında tamamlanacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler, Doğa Koruma Merkezi ile Japon Hükümetinin desteklediği ‘’Hatay için İklim Eylemi ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.