SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
29 Mart 2022

İSTE’den Çukurova Bölgesel Havalimanı ile İş Birliği

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İSTE’den Çukurova Bölgesel Havalimanı ile İş Birliği

Gündem - 29 Mart 2022 14:23

Her alanda olduğu gibi hava taşımacılığı sektöründeki gelişmeleri de yakından takip etmeye devam eden İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Çukurova Bölgesel Havalimanı’nı ziyaret etti.

Her alanda olduğu gibi hava taşımacılığı sektöründeki gelişmeleri de yakından takip etmeye devam eden İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Çukurova Bölgesel Havalimanı’nı ziyaret etti. Ziyaretle İSTE’nin iş birliği yaptığı işletmeler arasına Favori Çukurova Bölgesel Havalimanı İşletmeciliği de eklendi. İSTE Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi akademisyenleri, 29 Ekim’de açılması planlanan Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın yapım ve işletimini üstlenen Kozuva Holding bünyesindeki Favori Çukurova Bölgesel Havalimanı İşletmeciliğine yaptıkları ziyaret kapsamında yetkililerden proje hakkında detaylı bir bilgi edindi.

Uluslararası ve ulusal düzeyde havacılık sektöründe faaliyet gösteren birçok firmada mezunlarının görev yaptığı İSTE Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Çukurova Bölgesel Havalimanı arasında staj, İşletmede Mesleki Eğitim (İME) Programı, istihdam, havalimanının çevresel, sosyal ve kültürel alanlardaki gelişimi ile ilgili proje ve bilimsel araştırmalar hakkında işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır. 1955 yılından bu yana birçok farklı sektörde ticari faaliyetlerini sürdüren Kozuva Şirketler Grubu’nun, havacılık sektöründe hizmet vermek amacıyla 2012 yılında kurduğu Favori Havalimanları, Kasım 2020’de “Yap-İşlet-Devret” modeli ile Çukurova Bölgesel Havalimanı Projesi ihalesini kazanmış olup 25 yıllığına işletme hakkını elde etmiştir. İSTE öğrencileri ziyaret kapsamında alınan kararlar sayesinde yeni staj, İME ve istihdam fırsatları elde etmiştir.

Olumlu ikili ilişkiler geliştiren ve sektörle sürekli etkileşim halinde olan öğretim üyelerine teşekkür eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Türkiye’nin ve bölgenin en eski havacılık eğitimi veren kurumlarından biri olan İSTE Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda müfredatlarını geliştirmekte ve eğitimdeki kalite düzeyini sürekli arttırmaktadır. Öğrencilerimizin kalifiyeli çalışanlar olması için elimizden geleni yapıyoruz. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemiz için inşa ettiğimiz hangarın yapımı hızla devam ediyor. Yeni anlaşmamızın üniversitemize, firmaya, bölgeye ve ülke ekonomisine katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.