SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
15 Mart 2022

Ulusal Basından Hatay’a Büyük İlgi

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Ulusal Basından Hatay’a Büyük İlgi

Gündem - 15 Mart 2022 11:40

Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarının, gazete ve televizyon kanallarının ekonomi muhabirleri Hatay’ı ziyaret etti.

1 Nisan’da başlayacak Expo 2021 Hatay öncesi kente gelerek organizasyon öncesi son hazırlıkları yerinde inceleyen basın mensupları Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile kahvaltıda buluştu.

Başkan Savaş kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarının Expo organizasyonu, Hatay Deniz Otobüsü(HADO) ve gastronomi alanında yönelttiği soruları yanıtladı.

Kentin tarihi ve kültürel mekânlarını da gezen gazeteciler, Expo’21 Hatay alanlarıyla HADO limanını yakıdan inceleme fırsatı bularak Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı.

Expo alanlarının organizasyon sonrası bölge insanına hizmet verecek olmasının büyük avantaj olduğunu aktaran ekonomi muhabirleri, yetkililerden aldıkları bilgiler karşısında Expo’nun Hatay ekonomisine değer katacağını belirtti.

Hatay’ın çok güzel bir coğrafya ve sıcakkanlı insanlarla dolu olduğunu ifade eden gazeteciler HADO limanına büyük ilgi gösterdi.

HADO’yu Hatay’ın Akdeniz’e açılan kapısı olarak nitelendiren basın mensupları, üç günlük Hatay gezisinde bol bol notlar aldı.

Hatay bu hafta sonu bir grup basın mensubunu daha ağırlayacak. Aralarında Fulya Soybaş, Fulya Öztürk, Ekin Olcayto, Alişer Delek, Öykü Cengiz ve Lokman Dağ’ın da olduğu yaklaşık 25 basın mensubu 19 Mart’ta Hatay’a gelip Expo’nun tanıtımına katkı sağlayacak.

Dünyanın sayılı organizasyonları arasında yer alan Expo’ya ev sahipliği yapacak Hatay’ı ulusal basında çok sayıda gazeteci ziyaret edecek.

Expo’ya sayılı günler kalırken hazırlıklar da tüm hızıyla sürüyor. Organizasyonun tanıtımına büyük önem veren Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Aralarında, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Fulya Soybaş, Fox TV programcısı Fulya Öztürk, TV 8,5 sunucusu Ekin Olcayto, Sözcü TV GYY Yardımcısı Alişer Delek, HaberTürk köşe yazarı Yasemin Güneri, Ekotürk program yapımcısı ve Sunucusu Öykü Cengiz ve 360 Tv programcısı Lokman Dağ’ın da olduğu 25 basın mensubu 19 Mart’ta Hatay’a gelecek.

NTV, HaberTürk, Show Tv, TV 100, Beyaz Tv, Sözcü gazetesi, Karar gazetesinden muhabir ve kameramanların da yer aldığı basın heyeti, Ulu Cami, Hatay Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Vakıflı Köyü’nün de aralarında olduğu şehrin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret edecek.

Expo fuar alanlarını da gezecek olan basın mensupları, yapacakları haber ve çekimlerle Expo’nun tanıtımına katkı sağlayacak.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk; iflas etmiş, yürüyecek hali olmayan, itfaiye araçlarına bile mazot veremeyen bir belediye devraldıklarını ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen seçim döneminde verdikleri her sözün arkasında ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde (HATSU- İMAR A.Ş.- ULAŞIM A.Ş.) çalışan personellerin promosyon anlaşmasını imzaladı. HBB Başkanı Öntürk, HBB personelleri için önceki dönem yönetimi tarafından imzalanmadığı için ...
İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tahsin Çapkın, ‘Mesane Kanseri Farkındalık Ayı’ kapsamında mesane kanseri risk faktörleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Tüm kanser hastalarının 5’te 1’inin ürolojik kanser olduğuna dikkat çeken ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi vatandaş ve personellere yönelik Salı günleri ücretsiz doktor muayene kabulü yapılacağını duyurdu. HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Büyükşehir personeli ve vatandaşlara yönelik Salı ...
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı liselerde görev yapan öğretmenlerle iş birliği ve istişare toplantısı düzenledi. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı liselerde ...
Yükseliş Koleji olarak bu eğitim öğretim sezonunda Avrupa'nın eğitimde en gelişmiş ülkelerinde uyguladıkları yenilikleri yerinde görüp uygulayarak deneyimleme fırsatımız oldu. Dünyanın eğitimde 1 numarası olan Finlandiya ile başladığımız süreçte Letonya, Estonya, ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.