SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
31 Ocak 2022

HBB Ekipleri Zorlu Sınavdan Alnının Akıyla Çıktı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
HBB Ekipleri Zorlu Sınavdan Alnının Akıyla Çıktı

Gündem - 31 Ocak 2022 16:03

Hatay’da son 60 yılın en yoğun kar yağışı yaşandığı günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri olumsuzlukları bertaraf etmek için ilk günden itibaren tüm kentte seferber oldu.

Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) gelen tüm ihbarları ivedilikle değerlendiren ekipler, yüzlerce personel, onlarca iş makinesi ve araç ile 700’den fazla vakaya müdahale etti.

15 ilçede seferberlik ilan eden ekipler, su baskını, dere taşkını, ağıl çökmesi, yangın ve yol açma, kurtarma gibi pek çok vakayı çözüme kavuşturdu.

Kar sebebiyle kapanan ana arter ve bağlantı yollarını hızla açan HBB ekipleri, yüksek kesimlerde mahsur kalan vatandaşlara yardım elini uzatmakta geç kalmadı.

Aşırı kar yağışından en çok etkilenen ilçelerin başında gelen Hassa’da küçükbaş hayvanları ile birlikte mahsur kalan çobanların imdadına yine HBB ekipleri yetişti.

Can ve mal kaybının yaşanmaması için olağanüstü çaba harcayan ekipler, Kırıkhan’a bağlı Alan-Esmişek Yaylası’nda yaşayan ve mahsur kalan Bahar teyzeyi de kısa sürede oğluna kavuşturdu.

HBB ekipleri, bu süreçte üreticileri de unutmadı. Ekipler, Hassa’nın Zeytinoba Mahallesi’nde kar yağışından önce topladığı zeytinleri yolların kapanması sebebiyle köye indiremeyen zeytin üreticisinin çağrısına kayıtsız kalmadı.

Karla kaplı zorlu yollarda mahsulün ziyan olmasının önüne geçmek için harekete geçen ekipler, 30 çuval zeytini köye indirerek üreticinin derdine derman oldu.

HBB ekipleri bu zorlu günlerde hizmet veren diğer kurumlarla koordineli çalışarak vatandaşların mağduriyetinin giderilmesine büyük katkı sundu.

Yağışlar sebebiyle enerji aktarımının sekteye uğradığı ilçelere jeneratör desteği sunan Hatay Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda Toroslar EDAŞ ekiplerine lojistik ve teknik destek de sağladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kar yağışının başladığı ilk günden itibaren tüm gelişmeleri ve yapılan çalışmaları ilk andan itibaren yakından takip etti.

Süreç boyunca vatandaşlarla ilgilenen Başkan Savaş, yaraların bir an önce sarılması için hükümetten Hatay’ın afet bölgesi ilan edilmesini talep etti.

Ekiplerimiz, 11 gün kesintisiz süren çalışmaların ilk anından son anına kadar büyük özveriyle mücadele etti ve vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmadı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Yükseliş Koleji geleneksel hale getirdiği etkili veli seminerinin konusu önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. Yükseliş Koleji kampüsünde gerçekleştirilen seminere, önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Arsuz Kaymakamı ...
İskenderun ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 105. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde liseler arası düzenlenen spor müsabakalarında dereceye girenleri ödülleri törenle verildi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün ev ...
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda düzenlenen resim serginin açılışına katıldı. ​İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Yüksek ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Başkan Öntürk mesajında şu ifadelere yer verdi:Bugün Milli Mücadele’nin Başkomutanı, Cumhuriyet’imizin banisi Gazi ...
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ile Denizcilik İşletmeleri Yönetimi programları mezunlarını düzenlenen mezuniyet töreniyle uğurladı. ​İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin ...
Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Ankara’da kente hizmet kazandırılması adına temaslarda bulundu. Vali Masatlı ve Başkan Öntürk ilk olarak Tarım ve Ormancılık Bakanı İbrahim Yumaklı’yı, ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.