SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
25 Ocak 2022

HBB’den 15 İlçeye Başarılı Müdahale

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
HBB’den 15 İlçeye Başarılı Müdahale

Gündem - 25 Ocak 2022 12:28

Hatay Büyükşehir Belediyesi olumsuz hava koşullarına karşı mücadelede kentin 15 ilçesinde seferberlik göstererek önemli başarıların altına imza attı.

Kenti etkisi altına alan yağışlara karşı yol açma, yol  düzenleme, karla mücadele ve kurtarma çalışmaları gibi birçok çalışmalar gerçekleştiren HBB ekipleri, Afet ve Acil Durum Koordinasyon(AKOM)’dan gelen ihbarları değerlendirerek başarılı müdahalelerde bulundu.

Tüm birimleri ile koordineli çalışarak teyakkuz halinde olan HBB ekipleri, yağışların etkili olduğu 18-24 Ocak tarihleri arasında 62 iş makinesi, onlarca araç ve personel ile Hatay halkının yanında oldu.

Antakya, İskenderun, Belen ve Hassa başta olmak üzere toplamda 14 ilçede kar ve aşırı yağışla mücadele eden Büyükşehir ekipleri toplam 515 vakaya müdahale etti.

Ağıl çökmesi, yol kapanması, yolda mahsur kalma, dere taşması ve meskenlerde su baskını gibi birçok kritik vakaya müdahale eden ekipler, 515 vakanın 437’sinde kar yağışının yarattığı olumsuzlukları bertaraf etti.

HBB ekipleri, özellikle kar yağışının en yoğun olduğu Hassa’da çevre il ve ilçeler arası yollarda, ana arterlerde yaklaşık 20 mahallenin yollarında yol açma çalışması gerçekleştirdi. Yine Hassa’da yolda mahsur kalan ambulans için seferber olan ekipler yolu hızlıca ulaşıma açtı.

Hassa’daki iş yeri yangınına ve çöken büyükbaş hayvan ağılına da hızla müdahale eden ekipler, diğer ilçelerde de çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürdü.

Kırıkhan, Altınözü, Arsuz, Samandağ ve Belen’de 16 mahallenin yolunu yeniden ulaşıma açan ekipler, Samandağ’da meydana gelen dere taşkınlarına, su baskınlarına da müdahalede etti.

Merkeze gelen her ihbarı özenle değerlendiren HBB ekipleri yağışların etkisini en aza indirmek için canhıraş çaba harcayarak büyük takdir topladı.

AKOM yetkilileri, 24 saat boyunca teyakkuz halinde olduklarını, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı her türlü tedbir ve önlemin alındığının altını bir kez daha çizdi ve vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Bozkurt’un yürütücüsü olduğu proje TÜBİTAK 1001- Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı tarafından desteklenmeye hak ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem öncesinde yapımına başlanan, Antakya, Belen, Arsuz trafiğine nefes aldıracak, Antakya-Arsuz arası seyahat edecek Hataylılara çok daha konforlu ve huzurlu bir yolculuk imkânı sağlayacak Serinyol-Madenli yolunun ...
Diş çürüklerinin, anne ve babadan çocuğa bulaşabilen bir hastalık olduğuna dikkat çeken İskenderun Gelişim Hastanesi Diş Hekimi Kamil Keçecioğlu, ebeveynlerin yapmaları gereken davranışları anlattı. Ebeveynlerin yapmaları gereken davranışlar nelerdir? Diş çürüğünün bebeklere ...
İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Geniş katılımla gerçekleşen programda bölgemiz için yapılacak olan plan ve ...
CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Sami Üstün seçim çalışmaları kapsamında Akçalı ve Beyköy mahallerinde halk buluşması gerçekleştirdi.  Akçalı mahallesinde bulunan çok amaçlı salonda Akçalı mahallesi halkı ile bir araya gelen Üstün’e ...
İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan seçim çalışması kapsamında Gömbece mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşın sıkıntılarını dinleyen Nazmi Ceylan samimi sohbetten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ceylan yaptığı açıklamada; "İskenderun ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.