SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
15 Ocak 2022

Bülent Börek İskenderunlulara Su Böreğini Sevdirdi

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Bülent Börek İskenderunlulara Su Böreğini Sevdirdi

Gündem - 15 Ocak 2022 13:06

İskenderun Mete Aslan Bulvarı’nda hizmete açılan Bülent Börek, İskenderunlulara Adana usulü su böreğini sevdirdi.

Zincir börek markası lezzetini İskenderunlularla buluşturduklarını ifade eden Şube sorumlusu Mehmet Yolcu Kaya “Burada bir yılımızı geride bıraktık. Yedinci ayda da diğer şubemizi açtık. Çok güzel dönüşümler aldık. Şu anda İskenderun’un ciddi manada yoğun bir talebi var Adana usulü suböreğine karşı, ilgi devam ediyor” dedi.

Adana usulü suböreğinin tüm şubelerinde aynı hazırlanarak insanların damak tadına sunulduğunu vurgulayan şube yetkilisi Mehmet Kaya “Bu klasik su böreğinden farklı. Altı ve üstünde baklavalık yufkadan, ortasında Akdeniz yöresine ait üç çeşit özel bir peynirden oluşuyor. Tamamen tereyağlıdır, sade eritilmiş Antep baklavasında kullanılan tereyağından yapılıyor. Markamız yağını ve peynirini kendi üretiyor, kendine has üretiyor ve ununu da kendine özgü şekilde ürettiriyor. Şu anda taleplerden memnunuz, son derece ilgi iyi, satışlarımız güzel. Çok ciddi manada beğeniyorlar” diye konuştu.

Altı-üstü baklava yufkasından ve çıtır çıtır olduğu için ağıza hamur gelmediğini anlatan Mehmet Kaya “Pişirim süresi otuz ile kırk dakika arasında değişiyor. Künefelik ocaklarda altı-üstü çevrilerek, alt ve üstü 15-17’şer dakika şeklinde pişiriliyor. Üç-dört dakika dinlendirdikten sonra servis ediyoruz. Yanında limonata biber turşusu ikram ediyoruz. Börek sıcak kalması için altında su kaynayan benvari ocaklarına konuyor, börek sürekli sıcak ve taze olsun diye. Normal su böreklerinde beyaz peynir, maydanoz kullanıyor, ancak bunda öyle bir şey yok. Böreğimizin lezzet farkı, kısa sürede İskenderunlu tarafından fark edildi. Açıldığımız günden buyana ilgiden çok memnunuz” şeklinde konuştu.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.