SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
11 Ocak 2022

HBB’den Basın Emekçileri İçin Anlamlı Kokteyl

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
HBB’den Basın Emekçileri İçin Anlamlı Kokteyl

Gündem - 11 Ocak 2022 12:56

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Hatay’da görev yapan gazetecileri bir araya getirdi.

HBB’nin HATMEK konferans salonunda buluşan basın emekçileri, kendileri için büyük önem taşıyan günde hem meslekte yaşadıkları sıkıntıları hem de zorlu çalışma koşullarında karşılaştıkları anları paylaştı.

HBB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nida Yılmaz, 10 Ocak’ın tarihsel sürecine ve HBB’nin basın mensuplarına yaklaşımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Göreve başladığında HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın gazetecilere karşı adil olmasını istediğini ve bu talimatı her zaman yerine getirdiğini vurgulayan Yılmaz, “Basın emekçilerine kapımız her zaman açık. İmkânlarımız dâhilinde basın mensuplarının yanında olmaya devam edeceğiz. Bu onurlu mesleği icra eden tüm arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” dedi.

Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan cemiyet başkanları meslekte yaşadıkları sıkıntıları aktardı. Özellikle pandemi sürecinde büyük zorluklar yaşadıklarını ifade eden cemiyet başkanları, bu süreçte kendilerine ve gazeteci meslektaşlarına sahip çıkıp destek olan Lütfü Savaş’a teşekkürlerini sundu.

Lütfü Savaş konuşmasında gazetecilerin gece gündüz haber peşinde koştuğunu ve vatandaşların haber alma hakkı için büyük cefa çektiğini dile getirdi.

Hatay’da çok sayıda gazeteciler cemiyet olmasını da değerlendiren Savaş, “İsterim ki Hatay’da tek cemiyet olsun ve herkes kendine orada yer bulsun. Aksi takdirde küçüle küçüle yok olursunuz. Ayrılığın azabından birlikteliğin rahmetine koşmak lazım. Birleşirseniz Hatay’ı kucaklamış olursunuz” dedi.

Basın emekçilerinin yaşadığı sıkıntıları da bildiğini dile getiren Savaş, “Çalışma şartlarınızdaki zorluğu biliyorum. Şayet tek çatıda toplanırsanız bunun altından kalkmanız kolay olur. Zorluklara karşı daha dik durmanız için elimizden gelen her şeyi yapacağız” değerlendirmelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, gazetecilere ve basın camiasına verdiği katkılardan ötürü Lütfü Savaş’a tüm gazeteciler adına plaket takdim etti.

Plaket takdiminden sonra Savaş ve cemiyet başkanları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için özel hazırlanan pastayı hep birlikte kesti.

Renkli görüntülere sahne olan kokteylde basın emekçileri unutulmadı. HBB tarafından gazeteciler için hazırlanan içinde kalem takımı, not defteri gibi hediyeler bulunan paketler de mesleğini layıkıyla yerine getiren basın mensuplarına armağan edildi.

Kokteyle HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile birlikte HBB yöneticileri, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Ankara’da 25. Düzenlenen Türkiye Polifonik Korolar Şenliği’nde, İskenderun Belediyesi ‘Çocuk Korosu, Entonasyon, Homojenik ve Koro Tınısı’ dalında başarı ödülü aldı. Koro Şefi Doğan Turgut ve Semina Turgut öncülüğünde katılan İskenderun Belediyesi ...
Tanrıseven ailesinin büyüğü Naciye Tanrısever'in ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okutuldu. Adana Tanrıseven Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tanrıseven, annesi Naciye Tanrıseven'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Merhume Naciye anne bir süredir rahatsızlığı nedeniyle ...
Özçelik-İş Sendikası ile İSDEMİR işveren vekilleri arasında yürütülen 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, İSDEMİR işçisinin refah ve mutluluğunu artıracak bir anlayışla sonuçlandırılarak imzalandı. Bu kapsamda İSDEMİR toplu iş sözleşme görüşmeleri, ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından geleceğin teminatı olan çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan Destek Eğitim Merkezi ‘nde depremzede 185 çocuğa eğitim veriliyor. HBB Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından Antakya EXPO ...
İskenderun Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci oturumunda iki maddelik gündemin görüşüldüğü toplantı Belediye Brifing Salonunda Fatih Tosyalı başkanlığında gerçekleştirildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde bulunan ancak bugüne kadar hiçbir çalışma yapılmayan içme ...
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunun 60. Yılı dolayısıyla İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneğini konuk etti. Haberciliğin yaşamın her alanında var olduğunu söyleyen İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik ve Yönetim Kurulu ve ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.