SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
29 Aralık 2021

Doğu Akdeniz ABİGEM’de Kadınların Yanında!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Doğu Akdeniz ABİGEM’de Kadınların Yanında!

Gündem - 29 Aralık 2021 14:45

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve UNICEF tarafından düzenlenen ‘Tüm karanlıklara kadınların içindeki aydınlık yeter.’ sloganı ile yola çıkılan Yerelde Kadın Buluşmaları projesi Trabzon, İstanbul, Ankara, Antalya gibi birçok şehirde düzenlenerek sonuncusu Hatay’da gerçekleştirildi.

Göç İdaresi Başkanlığı Yabancılar Genel Müdürü Sn. Gözde Özkorul açılış konuşması yaparak programın önemini dile getirdi. Moderatörlüğünü İl Göç İdaresi Müdürü Murat Keskin’in gerçekleştirdiği etkinlik iki oturum şeklinde gerçekleşti. İl Sağlık Müdürlüğü, İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri sırasıyla; ‘Kadın Sağlığı’, ‘Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi’ ve ‘Çocukların Eğitime Devamlılıkları’ konularına dair bilgiler paylaştı. Programa Doğu Akdeniz ABİGEM İskenderun Sorumlusu Derya Aslan katılım sağladı.

Başarılı Türk ve Göçmen kadın hikayelerine yer verilen programda; mozaik, resim ve el sanatları ürünleri sergilendi. Piyano dinletisinin ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Devlet Konservatuarı öğrencilerinin seslendirdiği Türkçe-Arapça eserler ile etkinlik sonlandı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.