SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
2 Kasım 2021

Rektör Depci’den Turizm Fakültesi Ziyareti

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Rektör Depci’den Turizm Fakültesi Ziyareti

EğitimGündem - 2 Kasım 2021 9:53

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, birim ziyaretleri kapsamında Turizm Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE’nin bütün birimlerini kapsayan ziyaretleri kapsamında, 1 Kasım Pazartesi günü Turizm Fakültesi personeli ve öğrencileri ile bir araya geldi. Rektör Depci’ye ziyaretinde İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç ve Daire Başkanları eşlik etti. Ziyarette İSTE Rektör Yardımcısı ve Turizm Fakültesi Dekanı Mustafa Yüksek de hazır bulundu. Rektör Depci öğrencilerin talep ve isteklerini dinledi.
Turizm Fakültesi Turuncu Salonda öğrencilerle buluşan Rektör Depci, birim ziyaretleri vasıtasıyla öğrencileriyle buluşuyor olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek konuşmasına başladı. Turizm Fakültesi bünyesinde kurulan ve tamamlanması yakın olan Gastronomi Mutfağı ile ilgili bilgi veren İSTE Rektörü Prof. Dr. Depci, uygulamalı birimlerin donanımlı öğrenciler yetiştirmek için gerekliliğe bu konuda atılan adımlara vurgu yaptı. Öğrencilerinin en nitelikli biçimde yetişmesi ve eğitim hayatlarının kalitesi için tüm kaynakların etkin kullanımının yanında dış paydaşlarla sürekli etkileşim halinde olduklarını vurgulayan Rektör Depci “İSTE’yi daha ileriye taşımak için buradayız. ‘Önceden neden yapılmadı değil bundan sonra neler yapılmalı’ üzerine odaklanıyoruz. Bir baba olarak İSTE’yi çocuklarımın gönül rahatlığıyla tercih edeceği bir üniversite yapmak gayesindeyim” diye konuştu.
Öğrencilerle keyifli diyaloglar kuran Rektör Depci “alanınızda en iyi olmaya odaklanın ama bunu yaparken de hayatı kaçırmayın. Her doğan gün kendinizi inşa etmek için bir fırsattır, bu fırsatın kıymetini bilin” tavsiyesinde bulundu. Donanımlı öğrenci yetiştirmenin olmazsa olmazı olan uygulamalı eğitim için tüm kaynakların seferber edildiğini belirten Rektör Depci, İSTE’ye kazandırılan ve yapımı devam eden laboratuvarlar, mutfaklar, atölyeler ve diğer uygulama birimlerinden söz etti. Vatanını ve milletini sevmenin sözde değil eylemde olması gerektiğini vurgulayan Rektör Depci, öğrencilere ortak kullanım alanları konusunda daha hassas olmalarını hatırlattı ve “Hepinize yeni eğitim- öğretim yılında başarılar diliyorum” diyerek ziyaretini tamamladı.
Program sonunda öğrenciler, birim ziyaretlerinden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek Rektör Depci’ye “her konuda açıklıkla ne durumda olduğumuzu ve neler yaptığınızı anlattınız. Sorularımızı yanıtladınız. Bu verimli görüşmeler için teşekkür ediyoruz” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.