SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
1 Ekim 2021

İskenderun Belediye Meclisi Toplanıyor

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İskenderun Belediye Meclisi Toplanıyor

Gündem - 1 Ekim 2021 12:48

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere 01.10.2021 Cuma günü Saat 15.00’da (Bugün) Belediye Meclis Salonunda toplanıyor.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Başkanlığında toplanacak olan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşülecek.
Gündem maddeleri ise şöyle:

G Ü N D E M:

1)    3. Mıntıka 718 nolu parselde kavşak noktasında köşe kırığını kaldırmaya yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi ile ilgili komisyon raporu.

2)    Belediyemizin 2020-2024 döneminin kalan 2022-2024 dönemlerine ait Stratejik Planının güncellenmesi ile ilgili Strateji Geliştirme Müdürlüğü teklifi.

3)    Belediyemizin 2022 Mali Yılı Performans Programının görüşülmesi ile ilgili Strateji Geliştirme Müdürlüğü teklifi.

4)    Belediyemizin 2022 Yılı Bütçe Tasarısının görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi.

5)    Belediyemizin 2022 Yılı Vergi, Resim, Harçlar ve Ücretler Tarifesinin görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi.

6)    İller Bankası (İlbank A.Ş.) Kamu ve Özel Bankalardan borçlanma yapılmasına ve borçlanma ile ilgili her türlü iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya gerekli yetkinin ve iznin verilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi.

7)    Zabıta personellerine 2022 yılı için ek çalışma ücretlerine sınır getirilmesi halinde ek çalışma ücretinin nüfus sayısına göre en üst sınırdan ödenmesi ile ilgili Zabıta Müdürlüğü teklifi.

8)    Geçici Hayvan Bakım Evinde kullanılmak üzere 1 adet 2021 Model Ford Custom 340L Van (2+1) 2.0L EcoBlue 130 PS EU6.2 Uzun Şasi Trend marka araç (sokak kedisi ve köpeklerini toplama aracı) ile 1 adet Ford Custom 320S Kombi (5+1) 2.0L Ecoblue EU6.2 170 PS Kısa Şasi Deluxe marka (Denetleme) aracının Devlet Malzeme Ofisinden satın alınması ile ilgili Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü teklifi.

                                                                      -2-

9)  Belediyemiz iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere emlak vergi değeri ile emlak vergi borcunun elektronik ortamda sağlanması hakkında sorgulamanın yapılması maksadı ile Tapu Müdürlüğü ile protokol imzalamak amacıyla Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya sözleşme yapmak konusunda yetki verilmesi ile ilgili Bilgi İşlem Müdürlüğü teklifi.

10) 657 Sayılı Kanuna tabi olarak görev yapan memur personelin terfi ve intibaklarının aksatılmadan yapılabilmesi, tıkanmış olan kadroların mükteseplerine uygun hale getirilmesi için dolu kadro cetvellerine göre kadro tadillerinin yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.

11) Belediyemiz bünyesinde 2021 Mali Yılında sözleşmeli statüde çalıştırılması düşünülen 1 adet Mühendis ve 1 adet Şehir Plancısı için ödenecek net ücret tutarının belirlenmesi ve tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılmaları ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.

12)  Şevre mıntıkası 1248 ada içerisinde yer alan 1-4-5-6-14-15-20-22 nolu parsellere yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi.

13) Frençiftliği 3586 parsele yönelik ‘’Belediye Hizmet Alanı (Geçici Hayvan Bakım Evi)’’ olacak şekilde hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi.

14) 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. Maddesine göre Kasım/2021 ayı olağan meclis toplantısının tarih ve saatinin belirlenmesi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Bozkurt’un yürütücüsü olduğu proje TÜBİTAK 1001- Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı tarafından desteklenmeye hak ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem öncesinde yapımına başlanan, Antakya, Belen, Arsuz trafiğine nefes aldıracak, Antakya-Arsuz arası seyahat edecek Hataylılara çok daha konforlu ve huzurlu bir yolculuk imkânı sağlayacak Serinyol-Madenli yolunun ...
Diş çürüklerinin, anne ve babadan çocuğa bulaşabilen bir hastalık olduğuna dikkat çeken İskenderun Gelişim Hastanesi Diş Hekimi Kamil Keçecioğlu, ebeveynlerin yapmaları gereken davranışları anlattı. Ebeveynlerin yapmaları gereken davranışlar nelerdir? Diş çürüğünün bebeklere ...
İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Geniş katılımla gerçekleşen programda bölgemiz için yapılacak olan plan ve ...
CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Sami Üstün seçim çalışmaları kapsamında Akçalı ve Beyköy mahallerinde halk buluşması gerçekleştirdi.  Akçalı mahallesinde bulunan çok amaçlı salonda Akçalı mahallesi halkı ile bir araya gelen Üstün’e ...
İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan seçim çalışması kapsamında Gömbece mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşın sıkıntılarını dinleyen Nazmi Ceylan samimi sohbetten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ceylan yaptığı açıklamada; "İskenderun ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.