SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
3 Haziran 2021

HBB’den Sınava Girecek Öğrencilere Seminer

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
HBB’den Sınava Girecek Öğrencilere Seminer

Gündem - 3 Haziran 2021 13:27

Hatay Büyükşehir Belediyesi, lise ve üniversite sınavına girecek öğrenciler için Sınav Kaygısı ve Stres Yönetimi semineri düzenledi.

Antakya HATMEK konferans salonunda düzenlenen seminere 8. ve 12. öğrencileri ile veliler katıldı.

Uzman Psikolog Mehmet Vurkaç, öğrencilere sınav kaygısı ile baş etmenin yöntemlerini anlatırken sınav öncesi ve esnasında oluşabilecek kaygıları azaltmaya yardımcı bazı önerilerde bulundu.

Vurkaç yaklaşık bir saat süren seminerde velilere de bazı tavsiyelerde bulundu. Çocukların gireceği sınavın ne ilk ne de son olacağını velilere hatırlatan Vurkaç, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Seminere katılan 12. sınıf öğrencisi Dilara Kartal, sınava girerken kaygı yaşadığını ifade ederek, “Bazen hem kendi baskımızı hem de gelecek kaygısını taşıyoruz. Kendi stresimizi çok fazla yönetemiyoruz. Dışarıdan bir şeyler duymaya ihtiyacımız oluyor. Bu seminer kendi açımdan çok yararlı oldu. Sınavda kendi stresimi nasıl yönetebileceğimi öğrendim. Seminer için çok teşekkür ederim” dedi.

8. sınıf öğrencisi Nil Sancak da pazar günü LGS’ye gireceğini belirterek “Sınav esnasında kendi içimde 8 şiddetinde deprem yaratan biriyim. Bu seminer sayesinde kaygımı nasıl dindirebileceğimi öğrendim. Katıldığım seminerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir başka 8. sınıf öğrencisi Abdullah Yetek de seminere katılmadan önce sormak için 16 soru hazırladığını ancak bunları sormaya gerek kalmadan yanıt bulduğunu ifade etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Destek Eğitim Merkezi Türkçe öğretmeni Nermin Karaoğlan, “Hem öğretmen hem veliyim. Bir öğretmen olarak veli olmanın kaygısını üstümden atamıyorum. Çok büyük bir heyecan. Biz elimizden gelenin en iyisini yaptık. Çocuklar istediği okullara yerleşse de yerleşmese de göz bebeğimiz olmaya devam edecek. İnanıyorum ki hepsi ellerinden gelenin en iyisini yapacak” diyerek sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Seminerin sonunda konuşan HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ülkü Tecimen, HBB Destek Eğitim Merkezinde yaklaşık bir yıldır hem LGS hem YKS düzeyindeki öğrencilere ücretsiz kurs verdiklerini belirtti.

Eğitimlerin pandemi sürecinde yüz yüze ve online olarak gerçekleştiğini sözlerine ekleyen Tecimen, “Son bir aydır seri deneme sınavları yaparak çocuklarımıza destek vermeye çalıştık. Yaklaşan sınavlar öncesi öğrencilerimizde sınav kaygısının ortaya çıktığını gözlemledik. Bu kaygıyı ortadan kaldırmak için bir uzman psikologdan yardım aldık. Seminerin öğrencilerimiz adına çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Başkanımız ve öğretmenlerimiz adına sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Okul Sporları kapsamında Hatay ili ve İskenderun ilçesi genelinde yapılan Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Tekvando müsabakalarında Emine Saadet Çarmıklı Ortaokulu öğrencilerinden Kadri Ersöz, Yıldız Erkekler Tekvando müsabakalarında il birincisi ...
İskenderun Belediyesi tarafından Üniversiteye hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla, İskenderun'da okuyan tüm lise öğrencilere yönelik ücretsiz YKS hazırlık deneme sınavı yapıyor. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı deneme sınavına katılacak tüm öğrencilere ...
Uzun süre aynı pozisyonda oturmanın çeşitli rahatsızlıklara neden olabileceğini ifade eden İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Doğan Değirmenci, peroneal sinir sıkışmasının en önemli belirtisinin ayakta ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, geçtiğimiz günlerde aile büyüğü Mahmut Uygun’u kaybeden Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun’a taziye ziyaretinde bulundu. Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin ...
Cumhur İttifakı İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez, Sarıseki'de coşkuyla karşılandı. Yediden yetmişe her kesimden insanın bağrına bastığı Dönmez, "Kimse merak etmesin! Büyükşehir ve İskenderun Belediyesi'ni kazanarak, hizmet nasıl yapılırmış herkes ...
İskenderun İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, önemli açıklamalarda bulundu. Ceylan, yaptığı projelerin İskenderun’u nasıl yöneteceği konusunda vatandaşlar için bir örnek teşkil etmesi gerektiğini belirterek, özellikle deprem bölgesinde inşa ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.