Mega Haber
Takip Et!
21 Mayıs 2021

Başkan Savaş: Biz Hiçbir Takımın Taşeronu Değiliz

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Başkan Savaş: Biz Hiçbir Takımın Taşeronu Değiliz

GündemSpor - 21 Mayıs 2021 16:01

Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir radyo programında Atakaş Hatayspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Atakaş Hatayspor’un sezon performansını değerlendiren Savaş, gelecek sezon planlarını ve takımın hedeflerini anlattı.
“HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”
Bordo-beyazlı takımın başarısının sırrını “inanç” olarak nitelendiren Savaş, “5 yıl önce 3. Lig’e düşmek üzereyken aldığımız takımımıza o günden itibaren inandık. Hem ben hem de yöneticilerimiz inanınca şehir de inandı. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Yolumuza koşar ve emin adımlarla ilerliyoruz. Bu seneki hedefimizi tutturduk. Hedefimiz her zaman daha iyisini yapmak” dedi.
Sporun birleştirici gücüne de inandığını ifade eden Savaş, başarının tek başına kendine ait olamadığını, şehrin tüm dinamiklerinin elde edilen başarıda pay sahibi olduğunu ifade etti.
SAVAŞ YENİ YAPILACAK TRANSFERLERDE ZORLUK YAŞAMAYACAKLARINA İNANIYOR
Hatay’ın sınır kenti olmasından kaynaklı geçen sene bazı transferlerde zorluk yaşadıklarını belirten Savaş, bu sene yapacakları transferlerde benzer zorluklarla karşılaşmayı ummadıklarını söyledi.
“İKİ FUTBOLCUYLA İMZA AŞAMASINA GELDİK”
Teknik ekibin yeni sezon planlamasıyla ilgili çalışmaya başladığını söyleyen Savaş, “Hocamız ve teknik ekibimiz yeni sezon planlamasına çok önceden başladı. Giden arkadaşlarımızı aratmayacak transferler yapacağız. Görüşmelere başladığımız ve bitme aşamasına gelen transferlerimiz var. İki futbolcuyla imza aşamasına geldik” diyerek doğru yapılanmanın önemine değindi.
SAVAŞ TESİS İSTEĞİNİ YİNELEDİ
Hatayspor’un kendine ait bir tesisi olmasını çok istediğini de söyleyen Lütfü Savaş, “İstiyorum ki o tesiste hem A takım hem de altyapı takımları bir arada olsun. Hatayspor’a yakışan bir tesis yapmak istiyorum. Bu isteğimi Sayın Valimize ve iktidar partisi milletvekillerine söyledim. Çünkü Hatayspor hepimizin ortak paydası” dedi.
Yeni stadın Hatayspor’a çok yakışacağını ve gelecek sezon takımın maçlarını yeni statta oynayacağını da belirten Savaş, stadyumun yapımında emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür etti.
“PANDEMİ TÜM TAKIMLARI EKONOMİK AÇIDAN ZOR DURUMDA BIRAKTI”
Savaş, Hataypsor’un 30 milyon lira civarında borcu olduğunu açıkladı. Süper Lig’deki birçok takıma göre ekonomik olarak iyi durumda olduklarını söyleyen Savaş, pandeminin tüm takımları ekonomik açıdan zor durumda bıraktığının altını çizdi.
SAVAŞ HAKSIZ ELEŞTİRİLERE SERT ÇIKTI
Lütfü Savaş, sezon içinde takım ve teknik heyet hakkında yapılan bazı haksız eleştirilere yanıt verdi. Savaş, “Hatayspor’da aklını ve hırsını başkalarına kiralayan, Hatayspor üzerinden haksız kazanç elde etmek isteyen kimse barınamaz. Kardeşim olsa barınamaz” dedi.
Billong’un Beşiktaş maçı performansı ve sonrası için de Savaş, “Billong maçtan önce bacağına dövme yaptırmış. Dövmeden kaynaklı ağrıları olduğu için o maçta her topa sırtını döndü. Bu olay gerçekleştikten sonra takımdan gönderilmesini istedim. Onun dışında bu arkadaşımız hakkında ‘Araştırılması gereken iddialar var’ diyen herkes savcılıklara başvuru yapabilir. Biz de bu konunun açıklığa kavuşturulmasını isteriz ancak farklı bir şüphemiz olsa biz de başvururduk” dedi.
Lige her takımın farklı mağlup olabileceğini de söyleyen Savaş, futbolun içinde her türlü skorun olduğunu ifade etti.
“SÜPER LİG’İ GÜZELLEŞTİRMEK VE FAİR-PLAY RUHUYLA MÜCADELE ETMEK İÇİN BURADAYIZ”
Takımın her maçta onuru için sahaya çıktığını söyleyen Savaş, “Süper Lig’i güzelleştirmek ve fair-play ruhuyla mücadele etmek için buradayız. Biz hiçbir takımın taşeronu değiliz. Hiçbir takım için kendimizi geri plana atmayız. Benim Fenerbahçe kongre üyeliğim Atakaş Hataypor-Fenerbahçe maçlarında geçerli değildir” diyerek yapılan haksız eleştirilere son noktayı koydu.
Programın ilerleyen dakikalarında Rayane Aabid’in takımdaki geleceği konuşuldu. Aabid ile sezon ortasında anlaşma sağladıklarını ancak oyuncunun henüz imza atmadığını söyleyen Savaş, durumun şimdilik netlik kazanmadığını söyledi.
SAVAŞ’IN ÖNCELİĞİ HATAYSPOR’UN MENFAATİ
Takımın iskeletini koruduğunu ifade eden Savaş, “Takımda birçok oyuncumuzun sözleşmesi devam ediyor. Boupendza için devre arasında istediğimiz ücretin altına düşmemiz söz konusu olamaz. Biz hiçbir zaman Boupendza’dan gelecek parayla yatırım yapmayı düşünmedik. Hiçbir futbolcu Hatayspor’dan büyük değildir” diyerek yapılacak tüm transferlere önceliğin takım menfaati olacağını söyledi.
Mame Diouf’un takımda kalması durumunda kaptan olabileceğini söyleyen Savaş, futbolcunun Hatayspor’a uzun yıllar hizmet edebilecek bir karaktere sahip olduğunu belirtti.
BAŞKAN SAVAŞ’TAN AHDE VEFA VURGUSU
Takımın Atakaş grubuyla sponsorluğunun sadece maddiyata dayanmadığını söyleyen Lütfü Savaş, “Ahde vefa çok önemlidir. Recep Atakaş ve İbrahim Seyfettinoğlu zor günlerimizde bize her zaman destek oldu. Hem takımın isim sponsorluğunda hem de forma sponsorluğumuzda bu iki iş insanımız istemediği sürece, daha fazla para verilse bile, değişikliğe gitmeyiz. İki iş insanımıza da tüm destekleri için teşekkür ederim” diyerek bu konuda çok net tavır sergiledi.
SAVAŞ GENÇLERE GÜVENİYOR
Hatayspor’un bir sistem takımı olduğunu açıklayan Savaş, “İsimler gelip geçici ancak sistem kalıcıdır. Biz bunu yaratmaya çalışıyoruz. Eksiklerimiz var ve bunu kapatmak için uğraşıyoruz. Umut vadeden gençleri bulup geleceği planlıyoruz” dedi.
Atatürk Stadyumu’nun yeri hakkında konuşan Savaş, “O bölge için avam projemiz var. Engelli eğitim merkezi, gençlik eğitim merkezi ve otopark projemiz var. Ve üstünde şehir meydanı ile yeşil alan yapma niyetimiz var. Ancak projemiz kabul görmedi. Kapalı spor salonunun da kendi yerine kalmasını istiyorum çünkü şehrimizin her kesiminden vatandaş basketbol ve voleybol maçlarında o noktada buluşabiliyor” dedi.
SAVAŞ AMATÖR BRANŞLARI UNUTMADI
Antakya Belediye Başkanlığı döneminden bugüne kadar şehirdeki tüm amatör spor kulüplerinde destek verdiğini söyleyen Savaş, eğitim, spor ve kültür başlıklarında siyasetten uzak durduğunu ve bu konulara destek vermeye devam edeceğini ifade etti.
İskenderunspor’un finali kazanarak üst lige çıkmasını istediğini dile getiren Savaş, Hatay’ın üst liglerde olabildiğince çok sayıda takımının olması şehrin değerine değer katacağını söyledi.
SAVAŞ’IN HEDEFİ HER ZAMAN DAHA İYİSİNİ YAPMAK
Hatayspor’un başarısı için daha çok çalışacaklarının sözünü veren Savaş, “Daha iyi takım kurmak ve daha iyi sonuçlar elde etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Sportmenlikten, fair-play ruhundan ve kardeşlikten ödün vermeden hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Hatay, başarılarla dolu spor şehri olarak anılmaya devam edecek” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Namık Kemal Ortaokulu Küçük Erkek Basketbol Takımı yine müthiş bir başarı elde ederek, finalde Yükseliş Koleji’ni yenip, Hatay Şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 2023-2024 yılı Okullar Arası ...
Hatay bölgesinde sportif etkinliklerin marka değerine önemli katkı sunacak tenis ve sosyal kompleks Nardüzü bölgesinde geleceğin tenisçileri yetişmeye devam ediyor. Uzun süredir bölgede tenis alanında hizmet veren MD  tenis Academy yeni ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında organize edilen, 'Cumhuriyet ve Atatürk Kupası' Futbol Turnuvası coşku ve heyecanla başladı. İl genelinden 30 takımın katılımıyla gerçekleştirilen 100. Yıl Turnuvası’nda karşılaşmalar Esentepe ...
İskenderun Beşiktaşlılar Derneğinin koordinesinde tüm kongre üyelerinin hazır bulunduğu toplantı Yelken kulübünde gerçekleştirildi. Başkan adayı Adalı’yı karşılayan Beşiktaşlılar, konfeti ve meşalelerle büyük bir sevgi gösterisi bulundu. Düzenlenen toplantıya Beşiktaş Kulübünün önceki ...
Millî Sporcu Şahika Ercümen, Hatay Yayladığı ilçesi Karamağara Koyunda, paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 106 metre ile dünya rekorunu kırdı. Hatay’a Nefes Ol sloganıyla düzenlenen rekor denemesine Valimiz Mustafa Masatlı, Yayladağı Kaymakamı, ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, depremin yaralarını sarmak ve gençlerin spor yaparak yeniden başarılarını arttırmak amacıyla Baba Kerim Esentepe Semt Sahası’nda A.Hatayspor’un altyapı sezon açılışını gerçekleştirdi. Depremin ardından ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.