SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
18 Mayıs 2021

‘Bağımsızlık Meşalesiyle Sonsuza Dek Aydınlanacağız’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
‘Bağımsızlık Meşalesiyle Sonsuza Dek Aydınlanacağız’

Gündem - 18 Mayıs 2021 16:42

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi.

Başkan Gül; “İşgal altında olan ülkesini emperyalist güçlere teslim etmemek adına, 16 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkma parolasıyla sinei millete yolculuk başlatan Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık meşalesiyle aydınlanalı 102 yıl oldu.

Böylesine önemli bir kararla Anadolu’ya gelen Başkomutanımız, Amasya’da yol haritasını milletiyle paylaşmış, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kenetlenmiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve akabinde Türkiye Cumhuriyeti’ni silah arkadaşları ve halkının yüksek mücadelesiyle kazanarak, hain emelleri olan iç ve dış düşmanlara karşı gereken dersi vermiştir.

Aslında bu direniş asil Türk kanında olan vatan ve bayrak sevgisinin yanısıra, varoluş mücadelesidir. Yakılan ateş öyle bir hal almıştır ki yedi düvele meydan okuyan hain devletler bir bir vatanımızı terketmek zorunda kalmış, terketmek istemeyenler de İzmir’de denize dökülmüştür. Tarihimize altın harflerle kazıdığımız zaferlerin başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, gençlerimize olan güvenle yarınlara umutla bakıyor, ülkemizin gelişmiş milletler seviyesine çıkması için 19 Mayıs ruhuyla canla başla çalışıyoruz.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan salgın nedeniyle coşkuyla kutlayamayacağımız fakat, şartlar ne olursa olsun içimizdeki coşkunun hiçbir kuvvetin söndüremeyeceğini bilerek. Geleceğimizin inşasında önemli rol oynayacak ve ülkemiz ferah yarınlara kavuşturacak gençlerimize olan güvenle, Cumhuriyetimizi gençlerimize emanet eden Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelede ve vatan savunmasında Şehit düşen kahramanlarımızı, kıymetli Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.