SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
13 Nisan 2021

Samandağ Atatürk Sahil Parkı’nın Temeli Atıldı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Samandağ Atatürk Sahil Parkı’nın Temeli Atıldı

Gündem - 13 Nisan 2021 15:11

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ ilçesindeki Atatürk Sahil Parkı’nın temel atma törenine katıldı.
Törene Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, CHP Hatay Milletvekilleri İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz,  CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti yöneticileri, muhtarlar ve birçok vatandaş katılım gösterdi.
“SAMANDAĞ’A VE BU MEMLEKETE KİMİN KATKISI VARSA ALLAH ONDAN RAZI OLSUN”
Törenin açılış konuşmasını yapan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, ilçenin turizm potansiyeli yüksek olduğunu vurguladı. Eryılmaz, “Samandağ bugüne kadar maalesef hizmet ve yatırım alamamış bir ilçeydi. Dünyanın nadide sahillerinden birine sahibiz. Güneşimiz, doğamız, tarihimiz ve kültürümüz var ama biz bunlardan yeterince yararlanamadık. Bu kadar güzel turizm potansiyelimiz varken bunu halkımızın ve şehrimizin ekonomisine sunmamız lazım. Biz de bu anlamda göreve gelir gelmez hazırlamış olduğumuz projeleri hayata geçirmemiz için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Şu anda temelini attığımız alan derme çatma yapıların ve molozların olduğu bir alan halindeydi. Yasal prosedür çerçevesinde çalışmalar gerçekleştirdik. Hiçbir vatandaşımızın özel mülkiyetine dokunmayarak vatandaşlarımızı mağdur etmedik. Samandağ’a ve bu memlekete kimin katkısı varsa Allah ondan razı olsun. Bu projede bize destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” dedi.
Park planını kıyı kenar çizgisini dikkate alarak hazırladıklarını belirten Eryılmaz, alanda yürüyüş yolu, bisiklet yolu, gezinti yolu, yerel ürünlerin pazarlanacağı satış reyonlarının olacağını ifade etti.
“185 KİLOMETRELİK ALANI İKİ TRAKTÖR, İKİ TEKNE VE 95 KİŞİ İLE TEMİZLİYORUZ”
Başkan Savaş da konuşmasında, “ Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah park tez vakitte biter ve hep birlikte açarız. Pandemi nedeniyle büyükşehir çalışıyor ama sessiz çalışıyor. Köprümüzü, şehrimizin ortasındaki çok katlı otoparkımızı ve daha sonra da Samandağ’ı zirveden seyredebileceğimiz parkı açacağız. Bu sahiller bize ait olmamasına rağmen Samandağ ve Yayladağı’ndan itibaren Erzin sonuna kadar 185 km’lik alanı iki traktör, iki tekne ve 95 kişi ile nisan ayından başlayarak kasım ayına kadar temizlik yapıyoruz” dedi.
“YILLARIN AÇIĞINI KAPATMAK LAZIM”
Samandağ’daki içme suyu şebekesi çalışmalarından yüzde 77’lik kısmının bittiğini ifade eden Lütfü Savaş şöyle devam etti:
“ Karayollarına ait caddemiz var. Biz o caddeden suyu geçiremediğimiz zaman evlere su verme şansımız yok. Bu nedenle kaç aydır bunu Karayollarından istiyoruz ama maalesef alamadık. Kaymakamımız ve iktidar milletvekilimiz oraya da destek verirse çok mutlu olacağım. Tez vakitte biz de bu işi bitirmiş olacağız. Samandağ yaz geldiği zaman ağustos ayından itibaren su sıkıntısı çekmeye başlıyor. Burada 4 tane depolarla ilgili kamulaştırma alanları işi vardı onu bitirdik. İki tane de resmi makamların işi var. Biz inşallah ağustos ve eylül ayları gibi içme sularını rahatça yeni borularla vermeyi tasarlıyoruz. Hizmet bitmiyor. Yılların açığını kapatmak lazım. Bu sadece Samandağ’ında değil bütün ilçelerimiz için geçerli. Şu ana a kadar 9 tane arıtma tesisi yaptık.  Daha sağlıklı, temiz ve huzurlu bir Hatay istiyoruz”  dedi.
Törende konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirilen çalışmalar ile daha güzel bir hizmet sunma imkânı sağlandığını dikkat çekti.
Hatay’ın özel bir şehir olduğunu vurgulayan CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay’ın birlik, beraberlik ve huzuruna katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin de projeyi oldukça beğendiğini ifade ederek parkın Samandağ’a hayırlı olmasını diledi.
Samandağ’daki gerçekleştirilen hizmetleri genel merkez yöneticileri ile paylaştığını ve oldukça gurur duyduğunu açıklayan CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar da projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
Samandağ Kaymakamı Murat Kütük de vatana, millete ve halka hizmet yolunda giden herkesle yürümeye hazır olduklarını belirterek Samandağ’a hizmet etmenin onur ve gurur verici olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından parkın temeli atıldı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depreminde hasar alan İskenderun Otogarı’nda yenileme çalışmalarına devam ediyor.Hatay’ın yeniden inşası ve ayağa kaldırılması sürecinde il genelinde vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek adına depremin ...
İskenderun Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yılmaz Balaban Kadın Kooperatif Başkanları ile İTSO’yu Ziyaret Etti. İskenderun Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yılmaz Balaban İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde son günlerde tarım alanlarında sıkça karşılaşılan anız yangınlarının yanı sıra temizlik amacıyla yapılan bahçe yakma konularında çiftçilerin ve toplumun duyarlı olması noktasında çağrıda bulundu. Her yıl ...
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından hızla toparlanma ve yaralarını sarma sürecine girdi.  İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında gazetecilere ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde daha konforlu bir ulaşım sağlanması adına asfaltlama ve yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Cadde ve sokaklarda kullanıma elverişli olmayan yolların tespit edilmesi ile harekete geçen HBB Fen ...
İskenderun Meteoroloji Müdürü Mustafa Kurt, yakın zamanda kayınpederi Numan Oflazoğlu’nu kaybeden Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun’a taziye ziyaretinde bulundu. Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun’a, kaybettiği ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.