SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
8 Nisan 2021

İskenderun BİLSEM TÜBİTAK Türkiye Finallerinde

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İskenderun BİLSEM TÜBİTAK Türkiye Finallerinde

EğitimGündem - 8 Nisan 2021 15:13

2021 yılı TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge değerlendirmesinde birinciliğini İskenderun BİLSEM elde ederek, Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında danışmanlığını İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Matematik Öğretmeni Cahit Güneş’in yaptığı, BİLSEM öğrencileri Enis Erem Kıymacı ile Abdurrahman Özgen‘in hazırladığı ‘İstiklal Sayı Dizisi ve Genelleştirilmiş Algoritma Uygulamaları’ adlı proje; Toplam 14.010 Proje arasından Matematik alanında bölge birincisi olarak, Türkiye Finallerine gitmeye hak kazandı.

Üstün başarılarından dolayı gençleri tebrik eden İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi’nin idareci ve öğretmenleri ile emeği geçenleri kutladı ve Türkiye finallerinde başarılar diledi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, TÜBİTAK-Araştırma Projeleri Yarışmasında Matematik dalında bölge birinciliğini elde ederek, Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi(BİLSEM) danışman öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul ederek, başarılarından dolayı tebrik ederek, hediye takdim etti.

Etkinliğe, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, ilçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri’de katıldı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.