SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
8 Nisan 2021

‘Gençler Arası Bilgi Yarışması’ Finali Gençlik Merkezi’nde

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
‘Gençler Arası Bilgi Yarışması’ Finali Gençlik Merkezi’nde

EğitimGündem - 8 Nisan 2021 13:14

Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Merkezlerinde her yıl düzenlemiş olduğu
‘Gençler Arası Bilgi Yarışması’nın’ ilçe finali bu yılda İskenderun Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

3’erli olarak toplamda 15 grubun katıldığı yarışmada, yarışmacılar 1 saat boyunca farklı kategorilerde 30 soru yanıtlayarak bilgilerine bilgi kattılar. Lise kategorisinde gerçekleşen yarışmada Fen, Edebiyat, Matematik, Tarih, Spor, Sanat ve Güncel konular gibi alandaki sorularla ter döken gençler il ve bölge finallerine gidebilmek için birbirleriyle yarıştı. Sorular arasında gençlere İskenderun özelinde yöneltilen sorular ise gençlerin yaşadıkları şehir hakkındaki bilgilerini güçlendirici nitelikteydi.

Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen yarışmada birinciliği Tosçelik Fen Lisesinden Young Minds ve Tosçelik PTM grupları paylaşırken ikinciliği yine Tosçelik Fen Lisesinden Rhosus aldı. Üçüncülüğü ise Tosçelik ve Adana Fen Lisesinin öğrencilerinin oluşturduğu Beyincikler takımı sırtladı.

Konu hakkında açıklama bulunan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin şu ifadeleri kullandı;

“Gençlerimizle bir kez daha bu heyecanı yaşamak bizler için çok önemliydi. Bir yılı aşkın süredir evlerinden ders çalışan gençlerimizle yüz yüze bir araya geldiğimiz için çok mutlu olduk. Okullarımızda tanıtımlar yapıp yarışmalara davet ettiğimiz gençlerimizin ilgisi ayrıca çok sevindirdi. İskenderun’u il finallerinde temsil edecek takımlarımıza başarılar diliyorum umarım bölge Türkiye finallerine kadar uzanan bir bilgi yolculuğumuz olur.” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.