SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
2 Nisan 2021

Başkan Savaş Otizmli Bireyleri Ağırladı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Başkan Savaş Otizmli Bireyleri Ağırladı

Gündem - 2 Nisan 2021 12:19

Hatay Otizmliler Derneği, Özel Suyun Rengi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Arsuz Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu yöneticileri ve öğrencileri Başkan Savaş’ı ziyaret etti.

Otizmin hastalık değil farklılık olduğunu belirten Başkan Savaş, özel gereksinimli çocukların yaşam standartlarının daha iyi hale getirilmesi konusunda eğitim kurumlarına önemli rollerin düştüğünü ifade etti.

Otizmli bireyleri yaşam kalitelerini arttırmak için çalıştıklarını belirten Hatay Otizmliler Derneği Başkanı Sara Gök,  il genelinde faaliyet gösteren özel eğitim kurumları hakkında Lütfü Savaş’a bilgiler verdi.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda olumlu yönde ilerlemeler kaydedildiğini ifade eden Gök,” Otizm başarıya engel değildir. Bunun en güzel örneklerini öğrencilerimizde ve oğlumda görüyorum. Otizmli çocuğu olan ailelerimiz asla pes etmemelidir. Her çocuğun gizli bir yeteneği olduğunu göz önünde bulundurarak bu yeteneği keşfetmelerinin doğru eğitim ve sevgiyle gerçekleştiğini bilmeliyiz. Otizmli çocuklar toplumda birer yük olarak değil, kazanılmış bireyler olarak görülmelidir. Göstermiş olduğu ilgiden ve projelerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” dedi.

Etkinlikte, otizmli öğrencilerin yapmış olduğu karakalem çalışması ve pasta sürprizi Başkan Savaş tarafından oldukça beğenildi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.