SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
31 Mart 2021

Arsuz’da ‘Yumurta Bayramı’ Etkinliği

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Arsuz’da ‘Yumurta Bayramı’ Etkinliği

Gündem - 31 Mart 2021 14:50

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Gökmeydan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen, ’30 Mart Yumurta Bayramı (Ğiyd Sabatağş)’ etkinliğine katıldı.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, ’30 Mart Yumurta Bayramı (Ğiyd Sabatağş) etkinliğine katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu.  Çocuklarla birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Başkan Asaf Güven, “ Hepinizi sevgiyle kucaklayarak selamlıyorum. Bizim ğiyt sabatağş dediğimiz yöresel bir günümüz var. Diğer adıyla da yumurta bayramı. Biz bu bayramı çok farklı şekillerde kutlamak istiyorduk, festival şekline dönüştürmek istiyorduk ama maalesef bütün dünyayı saran bu covid 19 nedeniyle kısıtlamalarımız var.  İnşallah bundan kurtulacağız. Engelsiz olan ve her şeyi aşabilecek çocuklarımızı sevindiren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu bayramı önümüzdeki yıllarda çok daha coşkulu kutlayacağız,” ifadelerini kullandı.   

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, “ Halk arasında yumurta bayramı olarak ta bilinen, yerel dilde ğiyt sabatağş dediğimiz bayramımızı tebrik ediyorum. Hep birlikte böyle güzel bayramları sağlık ve huzur içerisinde geçirmeyi temenni ediyorum. Bir sonraki bayramı, inşallah hastalığı da pandemiyi de geride bırakarak daha coşkulu kutlamalarla sizlerle birlikte olmayı temenni ediyorum. Her zaman yanınızda olduğumuzu ifade ederek iyi bayramlar diliyorum,” şeklinde konuştu.

Gökmeydan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Tuğba Kara, “ hazırlıklarda katkısı olan bütün arkadaşlarıma, burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Mutlu bayramlar diliyorum. Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Her daim çocuklarımızın yanında, inanılmaz destek veriyor. Bugün desteğini gezici traktörle de verdi. Çocuklarımız inanılmaz mutlu oldu. Birazdan gezici traktörle gezi düzenleyeceğiz. Başkanıma çocuklarım adına teşekkür ediyorum,” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.