SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
29 Mart 2021

BİLFEN Öğrencileri ‘Çevrenin Genç Sözcüleri’ Projesinde

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BİLFEN Öğrencileri ‘Çevrenin Genç Sözcüleri’ Projesinde

EğitimGündem - 29 Mart 2021 13:22

Akademik, kültürel ve sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Bilfen İskenderun Liseleri ulusal ve uluslararası pek çok projeye destek vermeye devam ediyor. Uluslararası platformda yer alan Türkiye Çevre Eğitim Vakfının yürüttüğü “Çevrenin Genç Sözcüleri” programına katılan Bilfen İskenderun Fen Lisesi öğrencileri çevreye olan duyarlılıklarını göstermek adına ormanların önemi ve yangınların doğal hayata etkisi konusunu ele alarak “Ciğerlerimiz yanmasın, evimiz yok olmasın!” dediler.

Bilfen İskenderun Fen Lisesi öğrencileri Türkiye Çevre Eğitim Vakfının yürüttüğü “Çevrenin Genç Sözcüleri” programına katılarak doğa için önemli olan ormanlara ve doğa için tehdit unsuru olan orman yangınlarına dikkat çekti. İskenderun Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Abdulla Sakallı da bu kapsamında Bilfen İskenderun Liselerinde bir seminer verdi. Seminerde iklim tiplerinin ekolojik olarak çevreye ve doğaya etkileri, orman yangınlarının oluşmasındaki fonksiyonlarının yanı sıra kurulan hava tahmin merkezindeki verilerle tüm bu etkilerin neye neden olacağı hakkında ön görü oluşturulduğu üzerinde duran Abdulla Sakallı bu konudaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Ayrıca tüm öğrencilerin bu konuda bilinçlenerek tüm dünyanın farkındalığını artıracak güce sahip olduklarını vurguladı. Bu seminerle edindikleri birikim ve yaptıkları araştırmalarla İskenderun Çevrenin Genç Sözcüleri orman yangınlarına çözüm önerisi getirecekleri bir makaleyi de kaleme aldılar.

“Ciğerlerimiz yanmasın, evimiz yok olmasın!” diyerek insanları ormanların önemi ve yangınların doğal hayata etkisi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıkan Çevrenin Genç Sözcüleri, geleceğini korumak ve sonraki nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmek için herkesi bu duyarlılığa davet ediyor. Ürünleriyle ve düzenledikleri eğitim seminerleriyle herkese insanların doğanın bir parçası olduğunu, yaşayacakları başka bir ev olmadığını, yarın çok geç olmadan yaşam kaynaklarına sarılmanın önemini vurgulayan Bilfen İskenderun Fen Lisesi “Çevrenin Genç Sözcüleri” öğrencileri “ İnsanları, bir su damlasının, her gün yaşamak için aldığımız nefesin, yaşamın her alanında ürettiğimiz her şeyin; kimi zaman gölgesinde dinlendiğimiz, kimi zamansa kokusunu içimize çekerek huzur bulduğumuz ağaçlarımızın ne denli değerli olduğunu anlamaya ve anlatmaya çağırıyoruz. Bu çağrıyı da “cevreningencsozuleri_isk” adıyla açtığımız sosyal medya hesabımızla yaptığımız her duyarlı paylaşımla bir kez daha tekrarlamak istiyoruz.” dediler.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.