SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
22 Mart 2021

TOBB ve İTSO Belen’de Geleceğe Nefes Oldu

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
TOBB ve İTSO Belen’de Geleceğe Nefes Oldu

Gündem - 22 Mart 2021 14:32

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde düzenlenen Fidan Dikim Töreni’ne katıldı.

Hatay’ın İskenderun Belen ve Arsuz ilçelerinde yaşanan yangınlarda zarar gören ormanlık alanların ağaçlandırma çalışmalarına TOBB’un önderliğinde Oda ve borsalardan destek geldi.

Belen ilçesi Fatih Mahallesi’ne TOBB tarafından 31 bin fidan dikim töreni gerçekleşti.

Toplantıya ev sahipliği yapan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası adına Başkan Levent Hakkı Yılmaz, protokole hitaben yaptığı konuşmasında; “Geçen yıl bölgemizde yem yeşil arazilerimizin çöle dönüşmesi, bitkilerin ve hayvanların yanarak yok olması hepimizi derinden etkilemiştir. Yerleşim yerlerine dahi sıçrayan bu yangınlar, maalesef bazı vatandaşlarımızın evlerinin, arabalarının ve iş yerlerinin hasar görmelerine yol açmıştır. O dönemde ilk günden itibaren yangınların söndürülmesinde hep birlikte örnek bir mücadele verilmiştir. Tüm kurum ve kuruluşlar imkanları çerçevesinde ve hava muhalefetine rağmen yangın hızla kontrol altına alınmıştır. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak iş yerleri zarar gören üyelerimizi ve evleri yanan vatandaşlarımızı ziyaret ettiğimiz günlerde TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu sürekli bölgede yaşanan gelişmeleri ve bizleri takip ederek, destek olmuştur. Hee zaman olduğu gibi zor zamanımızda bizleri yalnız bırakmayan moral ve güç veren değerli Başkanımıza ilgi, alaka ve destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Yangının söndürülmesinden sonraki süreçte de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve Orman İşletme Müdürlüğümüzün iş birliğiyle başlatılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Hatay Genç Girişimciler Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hatay Kadın Girişimciler Kurulunun destekleri ile sürdürülen fidan bağış kampanyasında yaklaşık 31 bin fidan sayısına ulaşılmıştır. Başlatmış olduğumuz bu kampanyamızın gelecek nesillere nefes olacağına inanıyoruz. Yaşanan orman yangınlarının yaralarını hep birlikte sararken fidan bağış kampanyamıza destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza oda ve borsalarımıza ve bağış yapan tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Fidan dikim töreninde konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, aldıkları karar doğrultusunda 81 il, 160 ilçedeki 365 oda ve borsada her kişi adına fidan katkısı talep ettiklerini ve bu kapsamda 31 binden fazla fidan bağışlandığını ifade etti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yeniden oluşturulan ormanların milletin birliği ve beraberliğini yeniden pekiştireceğinin altını çizerek, “Sevinerek gördük ki, tüm milli meselelerde olduğu gibi burada da milletimiz birlik, beraberlik içinde hareket etti.

Bizler; kıyamet koparken bile, elinde bir fidan varsa onu dikmenin tavsiye edildiği bir kültürden geliyoruz. Ağaca, yeşile ve çevreye sahip çıkmak, insanoğlu için en önemli erdemdir.” dedi.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç da birçok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle yanan alanları yeşillendirmeyi sürdürdüklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından 31 bin fidan toprakla buluştu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve protokol üyeleri ile birlikte fidan diktiler.

Programa, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan Yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip Üyesi Gassan Kuran, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt, Sanem Akpınar, Selma Yılmaz, Hıdır Güneş, İTSO Meclis üyeleri ile oda ve borsa temsilcileri katıldılar.

Belen Fatih Mahalle sakinleri de fidan dikim töreninde emeği geçen yetkililere teşekkürlerini ilettiler.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) kampüsleri 2 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan 2023- 2024 Eğitim- Öğretim Yılı Güz Dönemi için gerekli hazırlıkları tamamladı. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) kampüsleri 2 Ekim Pazartesi günü ...
AK Parti Erzin Belediye Başkan Aday Adayı Burak Bila, geçtiğimiz hafta MHP Erzin İlçe Kongresinin ardından Başkanlığa seçilen Kadir Bozkurt’u ve yönetimini ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Kongreye de katılım gösteren ...
Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, ilçede yapımı süren TOKİ konutlarıyla ilgili kamuoyuna bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yayınladı. Başkan Deli açıklamasında; “Çeşitli aralıklarla konutlarımızdaki gelişmeleri vatandaşlarımızla paylaşıp bilgilendirerek takip etmelerini sağlıyoruz. Konutlarımızın; ...
6 Şubat Tarihinde bölgemizde meydana gelen deprem felaketinde, hafif hasar alan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası, bakım onarım ve tadilat çalışmalarının ardından hizmet vermeye başladı ve  Eylül Ayı ...
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay şehir merkezinin yeniden ayağa kaldırılmasına ilişkin yapılan özel çalışmaları değerlendirdi. Hatay’da kısa süre önce rezerv alanlarda temellerin atılarak inşaatlara başlanıldığını belirten ...
Restoran ve cafe hizmetine yepyeni bir bakış açışı kazandıran ‘Sun Shine Lounge’ İskenderun Karaağaç Mahallesi’nde hizmete girdi. İşletmeciliğini Yunus Tayıs’ın yaptığı ‘Sun Shine Lounge’ açılışına Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, İskenderun ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.