SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
3 Şubat 2021

Hatay’da Dostluk Rüzgârları Esti

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Hatay’da Dostluk Rüzgârları Esti

Gündem - 3 Şubat 2021 14:43

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin tarihi taş binasında gerçekleşen buluşmada dostluk rüzgârları esti. Kent merkezindeki belediye, postane ve banka gibi tarihi binaları misafirlerine tanıtan Lütfü Savaş, Hatay’ın zengin mirasını Fenerbahçeli yöneticilere detaylıca anlattı.

Fenerbahçeli yöneticilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Lütfü Savaş, “Başkanımızı, yönetim kurulu üyelerimizi şehrimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Geçmişten gelen dostluğumuzu sürdürmekten onur duyuyoruz.  İki gündür şehrimizde olan Fenerbahçe kafilesi, Hatay’ın adının duyulmasına vesile oldular. Kendilerine ziyaretleri için çok teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklal mücadelesinde en büyük desteği veren kulübün Fenerbahçe Spor Kulübü olduğunu sözlerine ekleyen Savaş, “Ülkemizin İstiklal Savaşı yıllarındaki mücadelesine en büyük desteği veren kulüp Fenerbahçe’dir. Hatay halkı olarak biz de istiklalin, bağımsızlığın, cumhuriyetin ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hem Fenerbahçe için hem de Hatay için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Derin bağlarımız var ve bu bağları güçlü kılmaktan duyduğumuz mutluluğu bir kez daha dile getiriyorum” dedi.

Lütfü Savaş’ın ve Hatay halkının misafirperverliğinden etkilendiğini belirten Ali Koç, “Hatay’a geldiğimizden itibaren büyük ilgiye karşılandık. Medeniyetlerin buluştuğu burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Dostluğunuz ve misafirperverliğiniz için şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

Ali Koç, Hatay hakkındaki izlenimlerini de paylaştı. Müze Otel’i çok beğendiğini ve Hatay’ın turizm potansiyelinin çok yüksek olduğuna vurgu yapan Fenerbahçe Başkanı Koç, “Hatay, Türkiye’nin 1 numaralı, dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri. 20-25 yıl sonra burası tüm değerleriyle çok gelişecek” dedi.

Lütfü Savaş, Hatay’ın ev sahipliği yapacağı Expo 2021 organizasyonu hakkında misafirlerini bilgilendiren Savaş, Expo ile kalıcı değerlerin altına imza atacaklarını ifade etti.

Hatay’da yapımı tamamlanan yeni stadyum hakkında da bilgiler alan Koç, “Stadyum açıldığı zaman Hatayspor ile özel maç yapmak isteriz. İki takım için de uygun bir takvim ayarlayabilirsek Hatayspor ile açılış maçı yapmaya talibiz” diyerek Hataysporlu ve Fenerbahçeli taraftarlara müjde verdi.

Ali Koç’un teklifi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaş, “Mart ayında açılış yapmayı düşünüyoruz. Geçen sene yaşadığımız orman yangınlarında en çok destek veren kulüp Fenerbahçe’ydi. Eğer iki takım için de uygun olursa seve seve açılış maçı yaparız” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk; iflas etmiş, yürüyecek hali olmayan, itfaiye araçlarına bile mazot veremeyen bir belediye devraldıklarını ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen seçim döneminde verdikleri her sözün arkasında ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde (HATSU- İMAR A.Ş.- ULAŞIM A.Ş.) çalışan personellerin promosyon anlaşmasını imzaladı. HBB Başkanı Öntürk, HBB personelleri için önceki dönem yönetimi tarafından imzalanmadığı için ...
İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tahsin Çapkın, ‘Mesane Kanseri Farkındalık Ayı’ kapsamında mesane kanseri risk faktörleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Tüm kanser hastalarının 5’te 1’inin ürolojik kanser olduğuna dikkat çeken ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi vatandaş ve personellere yönelik Salı günleri ücretsiz doktor muayene kabulü yapılacağını duyurdu. HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Büyükşehir personeli ve vatandaşlara yönelik Salı ...
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı liselerde görev yapan öğretmenlerle iş birliği ve istişare toplantısı düzenledi. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı liselerde ...
Yükseliş Koleji olarak bu eğitim öğretim sezonunda Avrupa'nın eğitimde en gelişmiş ülkelerinde uyguladıkları yenilikleri yerinde görüp uygulayarak deneyimleme fırsatımız oldu. Dünyanın eğitimde 1 numarası olan Finlandiya ile başladığımız süreçte Letonya, Estonya, ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.