SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
3 Şubat 2021

Hatay’da Dostluk Rüzgârları Esti

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Hatay’da Dostluk Rüzgârları Esti

Gündem - 3 Şubat 2021 14:43

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin tarihi taş binasında gerçekleşen buluşmada dostluk rüzgârları esti. Kent merkezindeki belediye, postane ve banka gibi tarihi binaları misafirlerine tanıtan Lütfü Savaş, Hatay’ın zengin mirasını Fenerbahçeli yöneticilere detaylıca anlattı.

Fenerbahçeli yöneticilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Lütfü Savaş, “Başkanımızı, yönetim kurulu üyelerimizi şehrimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Geçmişten gelen dostluğumuzu sürdürmekten onur duyuyoruz.  İki gündür şehrimizde olan Fenerbahçe kafilesi, Hatay’ın adının duyulmasına vesile oldular. Kendilerine ziyaretleri için çok teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklal mücadelesinde en büyük desteği veren kulübün Fenerbahçe Spor Kulübü olduğunu sözlerine ekleyen Savaş, “Ülkemizin İstiklal Savaşı yıllarındaki mücadelesine en büyük desteği veren kulüp Fenerbahçe’dir. Hatay halkı olarak biz de istiklalin, bağımsızlığın, cumhuriyetin ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hem Fenerbahçe için hem de Hatay için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Derin bağlarımız var ve bu bağları güçlü kılmaktan duyduğumuz mutluluğu bir kez daha dile getiriyorum” dedi.

Lütfü Savaş’ın ve Hatay halkının misafirperverliğinden etkilendiğini belirten Ali Koç, “Hatay’a geldiğimizden itibaren büyük ilgiye karşılandık. Medeniyetlerin buluştuğu burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Dostluğunuz ve misafirperverliğiniz için şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

Ali Koç, Hatay hakkındaki izlenimlerini de paylaştı. Müze Otel’i çok beğendiğini ve Hatay’ın turizm potansiyelinin çok yüksek olduğuna vurgu yapan Fenerbahçe Başkanı Koç, “Hatay, Türkiye’nin 1 numaralı, dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri. 20-25 yıl sonra burası tüm değerleriyle çok gelişecek” dedi.

Lütfü Savaş, Hatay’ın ev sahipliği yapacağı Expo 2021 organizasyonu hakkında misafirlerini bilgilendiren Savaş, Expo ile kalıcı değerlerin altına imza atacaklarını ifade etti.

Hatay’da yapımı tamamlanan yeni stadyum hakkında da bilgiler alan Koç, “Stadyum açıldığı zaman Hatayspor ile özel maç yapmak isteriz. İki takım için de uygun bir takvim ayarlayabilirsek Hatayspor ile açılış maçı yapmaya talibiz” diyerek Hataysporlu ve Fenerbahçeli taraftarlara müjde verdi.

Ali Koç’un teklifi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaş, “Mart ayında açılış yapmayı düşünüyoruz. Geçen sene yaşadığımız orman yangınlarında en çok destek veren kulüp Fenerbahçe’ydi. Eğer iki takım için de uygun olursa seve seve açılış maçı yaparız” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Reis Döner, İskenderun Kurtuluş Mahallesi’nde düzenlenen görkemli bir açılış töreniyle lezzet kapılarını İskenderun halkının damak tadına açtı. İşletmeciliğini Reşit Gelici ve Osman Şimşek'in Yaptığı Reis Döner’in açılışına, İskenderun Belediye Başkanı Fatih ...
İskenderun İskelesi’nin 1593’te uluslararası ticarete açılmasından İtilaf Devletleri tarafından işgal edildiği 1918’e kadarki döneminin incelendiği Kent Tarihi Uzmanı Doç. Dr. Naim Ürkmez tarafından kaleme alınan ve İMEAK DTO İskenderun Şubesi ...
Lütfü Savaş’ın; Özel Sektör’ün Gelirler Vergisini Hatay’a ödeyerek belediyelerin gelirlerini arttırmaya yönelik çalışmaları, görüşmeleri ve ziyaretleri sürüyor. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan ...
İskenderun Deniz Üs Komutanı SG Yarbay Onur Emir ve beraberindeki heyet İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya ziyarette bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, nazik ziyarete teşekkür etti. İskenderun’a ...
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Türkiye ile AB Arasında Şehir Eşleştirmesi kapsamında bir projeye daha imza attı. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere temiz bir çevre ve daha sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak için 7 ilçede bulunan deniz kıyılarında temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  “Çevre bizim, sahil bizim” anlayışı ile ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.