SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
31 Aralık 2020

Suzan Şahin’den Yeni Yıl Mesajı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Suzan Şahin’den Yeni Yıl Mesajı

Gündem - 31 Aralık 2020 16:37

CHP Hatay Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Suzan Şahin 2020 yılının pek çok hukuksuzluk ve adaletsizliğin yanı sıra salgınla ve ekonomik krizle mücadeleyle geçtiğini belirterek yazılı açıklama yaptı. CHP’li Şahin yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

‘2020 yılı insanlık ve özellikle ülkemiz için çok zor bir yıl oldu. Hukuksuzluğun, adaletsizliğin, güvencesizliğin, ekonomik krizlerin, yangınların, depremlerin, terörün ve ülkemizi saran COVID-19 hastalığının yarattığı pandemi nedeniyle neredeyse her birimizin evine, yüreğine ve tenceresine ateş düştü, kötü ve acılı bir yıl geçirdik.

Özellikle salgının ülkemizde görülmeye başladığı Mart ayından itibaren işçilerin, emekçilerin, çiftçilerin, esnafın iş, aş güvenceleri kalmadı. İktidarın lütfeder gibi verdiği sözde destekler yetmediği gibi işçiler işlerini kaybetmemek adına adeta salgına meydan okuyarak işlerine devam etmek zorunda kaldı. Ancak bunun yanında 10 milyondan fazla kişi de bu yılı işsiz geçirdi ve bu sayı özellikle salgın döneminde arttı. 2020’nin ilk 10 ayında 26 bin 968 işyeri kapandı. On binlerce esnaf salgın tedbirleri kapsamında kepenk indirdi, çiftçi tarlasını ekemez, tüccar ticaret yapamaz, öğrenciler eğitimden uzak kalmak zorunda kaldı ancak bunun karşılığında hükümetten elle tutulur bir destek göremedi. Yıl sonunda açılanan asgari ücret de açlık sınırında kaldı.

Açlık, yoksulluk, işsizlik, ekonomik kriz, salgın hastalık başta olmak üzere kötü hissettiren ne varsa alıp gitsin 2020 beraberinde.

Hep beraber sağlık, huzur ve refahın olduğu bir yıla girelim. Huzuru, hakkı, hukuku, sağlığı bol kazancı, insanca yalamayı hep beraber tesis edeceğimiz yılların başlangıcı olsun 2021.

Güzel yılların başlangıcı olsun 2021.

Daha fazla birlik beraberlik kardeşlik ve sevgiyle yaşayalım.

2021 yılının yaşanan tüm kara günleri unutturarak güzel ülkemiz ve dünyamıza öncelikle sağlık ve ekonomik sıkıntılara son bulacak halkçı politikalar getirmesini tememmi ediyor, özgürlük ve adaletin vazgeçilmez olduğu, emeğin sömürülmediği, refah içinde eşit bir şekilde yaşadığımız, bereket, sağlık, sevgi ve huzur dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Tüm yurttaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,’

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.