SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
11 Kasım 2020

İSTE’de Atatürk ve Hatay Konuşuldu!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İSTE’de Atatürk ve Hatay Konuşuldu!

Gündem - 11 Kasım 2020 10:49

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi’nde “Atatürk ve Hatay” başlıklı çevrimiçi söyleşide konuşan Öğr. Gör. Dr. Yahya Yılmaz “Hatay, Atatürk’ün milletimize kazandırdığı son eseridir” dedi. Yılmaz, “ölümünün 82. yıldönümünde Devletimizin kurucusu, Milletimizin öncüsü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun şahsında Türk tarihi boyunca bu millete katkı sağlamış, yol göstermiş, bütün devlet adamlarımızı ve Vatanımız için şehit ve gazi olan bütün kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” diyerek başladığı konuşmasında Atatürk ve Hatay’ın önemine vurgu yaptı.

Dr. Yılmaz; “Sahip olduğumuz vatanımızın tarihi önemi ve stratejik konumu sebebiyle bu vatanı elde etmek için ödediğimiz bedellerin elde tutmak için de verilmek zorunda kalındığını ve bu mücadelenin de hiç bitmeyeceğini; bu vatanı korumanın temel şartının ise onun için ödenen bedellerin ne olduğunu bilmekten geçtiğini” belirtti.

 Konuşmasının devamında, Atatürk’ün Hatay sorununun çözümü için verdiği mücadeleye ve uyguladığı stratejiye değinen Dr. Yahya Yılmaz, Hatay halkına umut olan “inşallah ileride sizleri de kurtaracağız” sözünü nasıl aşama aşama gerçekleştirdiği üzerinde de durdu. Atatürk’ün günün şartları ve eldeki imkanlar dahilinde yürüttüğü Hatay mücadelesinin halli için zamanın olgunlaştığını gördüğü anda da o vatan parçasını nasıl ana vatana kattığını anlatan Yılmaz “Hatay baştan sona planlanmış ve ortaya konmuş bir dış siyasetin ürünüdür.  Hatay Atatürk’ün milletimize kazandırdığı son eseridir. Bir kez daha Atatürk’ü ve bütün kahramanlarımızı saygıyla ve hürmetle anıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.