SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
11 Kasım 2020

Dostluk Fidanları Toprakla Buluştu…

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Dostluk Fidanları Toprakla Buluştu…

Gündem - 11 Kasım 2020 16:57

Türkiye’yi üzüntüye boğan Belen ve komşu ilçelerde etkili olan orman yangın felaketinin açtığı yaraların sarılmasına katkıda bulunmak amacıyla harekete geçen Güney Kore menşeli ‘Hysoung’ tekstil firması tarafından Belen Belediyesine gönderilen zeytin ve çam fidanları, TOKİ konutlarında toprakla buluştu.

Milletvekili Abdulkadir Özel, MHP İskenderun ve Belen İlçe Başkanları Turan Bozkurt ve Seyfullah Gürbüz, Belen belediye personeli ve TOKİ konutlarında ikamet eden çocukların katıldığı, 11Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı‘nda düzenlenen fidan dikme programı gerçekleşti.

Anlamı etkinlikle ilgili kısa bir değerlendirme yapan Başkan Gül ve Milletvekili Özel; “Güney Kore menşeli ‘Hysoung’ tekstil firmasının “Kore’de akan kan da bizim. Hatay’da yakılan orman da bizim.” diyerek Belen ilçemize Kore Savaşı’nda şehit ve gazi olan Türk askerleri anısına gönderdiği 3 bin 43 zeytin ve çam fidanı, Belen TOKİ konutlarımızda toprakla buluşturduk.

Bir kez daha Güney Kore menşeli ‘Hysoung’ tekstil firmasına bu anlamlı bağışlarından ötürü teşekkürlerimi sunarız. İnşallah Geleceğe Nefes parolasıyla çıktığımız bu kutlu yolda ülkemiz çok daha güzel ve yemyeşil bir doğaya kavuşur”. Temennisinde bulunarak, katılımcılara teşekkürlerini ilettiler.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.