SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
6 Kasım 2020

İskenderun’da Okullara Hijyen Malzemeleri Dağıtıldı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İskenderun’da Okullara Hijyen Malzemeleri Dağıtıldı

Gündem - 6 Kasım 2020 10:47

İskenderun’da, yeni eğitim öğretim döneminde tüm eğitim kurumlarına korona virüs tedbirleri çerçevesinde maske, el dezenfektanı, sıvı sabun ve yüzey temizleyici gibi diğer temizlik malzemeleri dağıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen malzemeler İskenderun Kaymakamı İskender Yönden tarafından, İskenderun ilçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şube Müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile dağıtımı yapıldı.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında Pandemi tedbirleri çerçevesinde Sosyal Mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen dağıtım töreninde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen maske, el dezenfektanı, sıvı sabun, yüzey temizleyici ve diğer temizlik malzemelerinin son gelen kısmı İskenderun Kaymakamı İskender Yönden tarafından okul müdürlerine teslim edildi.

Öğrencilere hijyenik bir ortam sağlama gayretinde olduklarını ve bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, “Okullarımızın tamamını maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun hale getirdik. Eğitim konusunda her zaman bizlerin yanında olan ilçe Kaymakamımız Sayın İskender Yönden’e teşekkür ediyorum. El birliği içerisinde tüm kurumlarımızla çalışarak bu süreci birlikte atlatacağız” diye konuştu.

Törende bir açıklamada bulunan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ise, okullarda idareci ve öğretmenlerin gayretiyle eğitim öğretimin güvenli bir şekilde devam ettiğini memnuniyet ile takip ettiğini söyledi.

Yönden, toplumun genelinde olduğu gibi okullarda da Maske, Mesafe ve temizlik hususlarının önemli olduğunu vurguladı ve maliyeti yaklaşık olarak 400 bin TL olan malzemelerin dağıtımının İskenderun için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.