SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
19 Ekim 2020

Minik Müzisyen Kardeşlerin Uluslararası Başarısı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Minik Müzisyen Kardeşlerin Uluslararası Başarısı

Gündem - 19 Ekim 2020 17:52

Bulgaristan’ın Veliko Tırnovo kentinde online olarak düzenlenen Uluslararası Müzik Yarışması’nda üçüncülüğü elde eden Ceren ve Ceylan Yılmaz kardeşler, Türkiye’yi başarıyla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Aksaray’da yaşayan 9 yaşındaki keman çalan kardeşi Ceren Yılmaz ve 12 yaşındaki piyanist Ceylan, ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Bulgaristan’ın Veliko Tırnovo kentinde 7-30 Eylül 2020 tarihinde online düzenlenen Uluslararası Müzik Yarışması’na ‘Aile Grubu’ kategorisinde ‘Lovely’ adlı şarkıya piyano ve keman eşliğine video çekerek katılan iki kardeş, kategorilerinde üçüncü oldu.

‘Piyanistliğe 2 yaşında başladığını ifade eden Ceylan Yılmaz, Müziğe olan ilgim küçük yaşlarda komşumuz Afgan Salayev’in beni keşfetmesi ve piyona çalmam için ailemi teşvik etmesiyle başladı. Aksaray’da birçok okulda konserlerimiz oldu. İlerdeki hedeflerim iyi bir piyanist olmak ve kendimi geliştirip ünlü sanatçılarımızla birlikte aynı sahneyi paylaşmak istiyorum şeklinde konuştu.

Kızlarıyla gurur duyduğunu belirten Akademisyen baba Prof. Süleyman Yılmaz, “Ceylan daha 2 yaşında iken komşumuz piyanist Afgan Salayev’in keşfetmesiyle başladı. Biz de onun tavsiyesiyle Aksaray’a geldikten sonra ilkokul 1’inci sınıfta Ceylan’ı müzik eğitimine başlattık. Tabi müzik eğitimine Aksaray Üniversitesi’nden hocalarımız destek oldu. Özellikle yurt dışındaki yarışmalara katılması için her türlü imkânı sağlamaya çalıştık. İki yıl önce Romanya’daki müzik festivalinde enstrümantal kategoride küçük kızım Ceren keman 1’inci, büyük kızım da piyanoda 2’nci oldu. Diğer bir yarışma da 2019 yılında Paris’te düzenlenen 21’inci Uluslararası piyona yarışmasına Ceylan orada jüri özel ödülünü aldı diye konuştu. Kızlarının Bulgaristan’daki yarışmada aile kategorisinde birlikte çalıp ve söyleyerek 3’üncü olduklarını anlatan Yılmaz, Açıkçası bizi ve ülkemizi gururlandırdılar. Burada kazanacakları eğitim kendileri hayatı boyunca işine yarayacağını, bilgisini, görgüsünü artıracağı kanaatindeyim. Kızlarımın başarılarından sonra pek çok aile evine piyona aldı, kemanla çocuklarına müzik alanında eğitim aldırmaya başladılar. Böyle bir şeye vesile olduğum için açıkçası mutluyum. Aksaray için büyük bir kazanım olduğunu düşünüyorum” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.