SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
8 Ekim 2020

İskenderun İttifakı; “HEPİMİZ AZERBAYCANIZ…!”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İskenderun İttifakı; “HEPİMİZ AZERBAYCANIZ…!”

Gündem - 8 Ekim 2020 11:47

Hiç bir siyasi ve sosyal yapıya bağlı olmayan ancak İskenderun’un menfaatleri için din, dil, ırk ve siyasi görüş ayrımı yapmadan her kesimden halkın temsili ile bir araya gelen gönüllülerden oluşan Güç birliği platformu ‘İskenderun İttifakı’ üyeleri Azerbaycan’a tam destek verdiklerini açıkladılar. İttifakın kurucu başkanı Mete Aslan, ‘Biz Azerbaycan’ın yanında değil, Azerbaycan’ın kendisiyiz diyerek ittifakın desteğini açık bir ifade ile dile getirdi.

Ermenistan’ın Karabağ’ı işgal etmek istemesinin Azerbaycan’a yapılan büyük bir yanlış olduğunu ifade eden İskenderun’un efsane belediye başkanı Mete Aslan, “İskenderun’da 2007 yılında diktiğimiz Ermeni Mezalimi Anıtı’nın önemi bugün artık daha iyi anlaşılmıştır. O tarihte bizi eleştirenler ve bir dönem ‘Hepimiz Ermeniyiz’ diye slogan atanlar bugün acaba ‘Hepimiz Azeriyiz’ diyebilecekler mi? Bizler dün olduğu gibi bugün de Azeri kardeşlerimizle birlikteyiz. Biz hepimiz AZERİYİZ” dedi.

Mete Aslan; “Biz İskenderun İttifakı olarak hiçbir siyasi oluşuma bağlı olmayan, ama doğruların yanında olan bir gücüz. Kentimiz ve ülkemizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu dile getirmekten hiç çekinmedik. Bugün de diyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün samimi bir şekilde Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmasını doğru buluyoruz. Bu kararlı politika Azeri dostlarımızın Ermenistan’a hak ettiği cevap verilene kadar sürdürülmelidir. Asla geri adım atmadan merhum Haydar Aliyev’in dediği gibi ‘İki Devlet, Tek Millet’ sloganıyla Türkiye ile Azerbaycan’ın dayanışması ve dik duruşu dünya ülkelerine gösterilmelidir. Ermenistan’ın arkasındaki güçlere gerekli mesajın verilmesi, ulusal çıkarlarımızın bu doğrultuda kararlılıkla sonuna kadar devam ettirilmesine bağlıdır” diye konuştu.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.