SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
30 Eylül 2020

İGC’ye Kutlama Ziyaretleri Aralıksız Sürüyor

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İGC’ye Kutlama Ziyaretleri Aralıksız Sürüyor

Gündem - 30 Eylül 2020 17:33

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim Kurulu’na kutlama ziyaretleri sürüyor. Dün İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası ve Eczacı Teknisyenleri Yönetim Kurulları İGC yönetimini ziyaret ederek hayırlı olması dileklerini ilettiler.

İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İGC Başkanı Rızkullah Terbiyeli ile yönetim Kurulu’nu tebrik ederek başarılar diledi. İGC Başkanı Terbiyeli de ziyareti için Emniyet Müdürü Güneş’e teşekkür etti.

Özçelik İş Sendikası Hatay şubesi Başkanı Mehmet Güngör ile yönetim kurulu üyeleri de İGC’nin yeni yönetimine kutlama ziyareti yaptı. Güngör, sendikalaşmanın çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi; “Pandemi dönemi çok kolay geçmiyor. Bölgemizde Öz Çelik İş’e bağlı işçilerden covid hastası olan sayısı 40’ı geçmedi. Bu çok sevindirici. Bu nedenle üretimin durduğu hiçbir fabrika olmadı. Hepsi gayet güzel üretim yapıyor. Şu sıralarda sektörde bir hareketlilik var. İnşaat sektöründeki harekete bağlı olarak sürüyor. Osmaniye’ye kadar olan bölgede yaklaşık 15 bin çelik işçisi var. Ama bunlardan sadece yüzde 30 işçi sendikalı. Sendikanın önemini herkese anlatıyoruz. Bize bağlı hiçbir işçi arkadaşımız işini kaybetmedi.”

Güngör, “Emekli olan işçilerin yerine onun evladının alınmasını talep ettik.   Olumlu sonuçlar alıyoruz” diyerek, bölgedeki STK’lar ile işverenlerin el ele vermeleri gerektiğini de söyledi.

İGC Başkanı Rızkullah Terbiyeli de ziyaret için teşekkür ederek; “Biz basın mensupları olarak haklı oldukları tüm konularda sendikalarımızın, işçilerimizin yanında olduk ve olmayı sürdüreceğiz.”

İGC’ye İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği yönetim kurulu da ziyaret etti.  Dernek Başkanı Cemal Çelik, basın mensuplarının seslerini duyurmakta büyük destek olduğunu belirtti.

Çelik şunları söyledi; “Şu anda covid nedeniyle büyük risk altında olan mesleklerden biriyiz. Covidli hasta bize gelerek ilaç istiyor. Reçetesini, verdiği parayı tutmak zorunda kalıyoruz. Bir kısmı normalmiş gibi geziyor. Hastalığın ne kadar tehlikeli olduğunu hala anlayamayanlar var.”

Çelik, eczacı teknisyenlerinin artık 2 yıllık üniversitelerden yetişeceğini ifada ederek, şu anda 18 ayrı Üniversite bünyesinde bu okulların eğitime başladığını belirtti.

Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün bir tablosunu armağan etti.

İGC Başkanı Rızkullah Terbiyeli bu çok anlamlı hediyeye teşekkür ederek; “Yerel basın her türlü zorluğa, sıkıntılara karşı görevini yapmayı sürdürüyor ve sürdürecek. Ziyaretinize ve bu çok değerli hediyenize teşekkür ederiz.”

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Paydaşlarıyla sürekli etkileşim halinde olan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 24 Şubat’ta HATSU Genel Müdürü İkbal Polat, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Taygun Cantürk ve İhsan Çakar ile Hatay Büyükşehir ...
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Ardahan’da gerçekleşen ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2020’ organizasyonu ödül törenine katıldı. Şehir Ödülleri Türkiye 2020 organizasyonunda yapılan değerlendirmeler sonucunda, jüri üyelerinin takdiri ile Arsuz, DOĞAKA başvurusu ...
Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nilay Kılıç Çınar, pandemi döneminde evde çalışanlar için önerilerde bulundu. Sürekli hareketsiz çalışmanın, kaslarda yorgunluğa ve dolaşım sorunlarına yol açacağını belirten ...
Mega Radyo’da yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ Programının canlı yayın konuğu İskenderun Palmiye Hastanesi Acil Servis Doktoru Mustafa Cesur İnan, acil servis hakkında bilmemiz gerekenler hakkında bilgiler verdi. Palmiye Hastanesi Acil Servis Bölümünde ...
Bölgemizin en güçlü kuruluşlarından olan Özçelik İş Sendikası bugün de Osmaniye MHP il Başkan vekili ve il yönetim kurulu üyeleri ile il genel meclis üyelerini ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ...
İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, yüz yüze eğitime geçiş hazırlıklarını yerinde görmek amacıyla İskenderun’un gözde eğitim kurumlarından biri olan Tosçelik Fen Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Eğitim ve Öğretimden sorumlu Şube ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.