SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
16 Eylül 2020

İSTE Büyümeye Devam Ediyor!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İSTE Büyümeye Devam Ediyor!

EğitimGündem - 16 Eylül 2020 17:01

Akdeniz’in incisi İskenderun’da sunmuş olduğu nitelikli eğitimin yanı sıra, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda açmış olduğu önlisans, lisans ve lisansüstü eğitimle de dikkatleri çekmeyi başaran İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda İSTE bünyesinde 1 yeni doktora ve 1 yeni yüksek lisans programına YÖK Başkanlığınca onay verilirken, konuyla ilgili bir açıklama yapan İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci, açılan yeni lisansüstü programların İskenderun için önemine vurgu yaptı.

Demir çelik sektöründe ülkenin söz sahibi kentlerinden biri olan İskenderun’da, İSTE Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Doktora programına öğrenci alımı yapılabilecek. Böylelikle Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü lisans eğitimini İSTE’de yapan bir öğrenci İSTEmesi halinde, aynı bölümde lisans eğitimi sonrası, hem yüksek lisans hem de doktora yapabilme imkânı bulabilecek.

YÖK Başkanlığının onay verdiği bir diğer müjdeli haber ise bir liman kenti olma özelliği bulunan İskenderun’da Taşımacılık ve Lojistik Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı bünyesinde oldu. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi programında İSTE bünyesinde Yüksek Lisans programı açıldı. Bu programdaki derslerin Uzaktan Öğretim şeklinde yapılacak olması ise önemli bir avantaj olarak dikkat çekti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depçi: “15 Eylül de başlayan başvuruların, 23 Eylül 2020 tarihine kadar devam edeceğini ve başvuru yapmak isteyen adayların detaylara https://iste.edu.tr/haber-merkezi/2020/07/03/1051 adresinden ulaşabileceklerini” belirterek, “YÖK Başkanlığımızca onaylanan ve İskenderun için büyük önem arz eden 1 yeni yüksek lisans ve 1 yeni doktora programımız İskenderun’a, üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Açmış olduğumuz lisansüstü programlarımız demir çelik üretimi ve liman kenti olan İskenderun için büyük önem arz ediyor” dedi.

İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci yapmış olduğu değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Liman bölgesi ve dünyanın buluşma noktası olan kıyı şehirlerimiz ile uluslararası olarak da üniversitemizi bu konuda güçlendirecek olan lisansüstü programlardan bir tanesi de Taşımacılık ve Lojistik Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı bünyesinde açılmış olan Denizcilik İşletmeleri Yönetimi (Tezsiz -uzaktan öğretim) programı oldu. Bu programız da son derece önem arz ediyor ve sektörde çalışanlar için uzaktan öğretim olması önemli avantajlar sağlıyor” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.