SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
11 Eylül 2020

Yangın Bölgesinde İncelemeler Sürüyor

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Yangın Bölgesinde İncelemeler Sürüyor

Gündem - 11 Eylül 2020 15:36

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 10 Eylül Perşembe günü Antakya ilçesine bağlı Yaylacık ve Kisecik mahallelerinde yangın sonrası incelemelerde bulundu.

Başkan Yardımcısı Öztunç ile Başkan Savaş’a CHP milletvekillerinden Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir de eşlik etti.

Gerçekleşen ziyarette siyaset yapmaya gelmediklerinin altını çizen Öztunç, “Bir facia yaşandı. Yaklaşık 4 gün süren yangının bu bölgede yaşanmış tarihin en büyük yangınlardan biri olduğunu biliyoruz. Yangında 3 bin ile 3 bin 500 hektar alan maalesef yok oldu. Hem yaşanılan zarar konusunda hem de bölgede yapılacak olan ağaçlandırma konusunda Hatay Büyükşehir Belediyesi elinden geleni yapacaktır” açıklamalarında bulundu.

4 gün boyunca devam eden yangında ekiplerin büyük bir mücadele verdiğini ifade eden Başkan Savaş, “3 bin hektarlık bir alanda çıkan yangında maalesef ağaçlarımızı ve birçok canlıyı kaybettik. Yerleşim yerlerine çok yakın olması sebebiyle burada yaşayan vatandaşlarımız büyük kayba uğradı. Komite kurup hasar tespiti ve iş bölümü yapacağız. Köylerimize istasyon kurarak her köyden 3 insanı eğiteceğiz. Eğitim sonrasında yangın söndürmek için tertibatları olacak ve herhangi bir yangın anında ilk müdahaleyi o arkadaşlar yapacak, ardından da bizim ekiplerimiz yardıma gelecek. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Günlerce süren yangında büyük mücadele örneği sergileyen tüm birimlere teşekkür ediyorum” dedi.

Hatay halkına geçmiş olsun dileklerini bir kez daha yineleyen Başkan Savaş, yanan alanların yeniden ağaçlandırılması için üstlerine düşen ne varsa yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.