SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
6 Eylül 2020

Aşure, Bereket, Paylaşma ve Birliğin Simgesidir

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Aşure, Bereket, Paylaşma ve Birliğin Simgesidir

Gündem - 6 Eylül 2020 15:36

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Muharrem ayı nedeniyle aşure dağıttı.

Kaptan Mehmet Paşa Camii önünde, Sağlıklı Yaşam Parkı’nda ve Havuzlu Çarşıda vatandaşlara aşure ikramında bulunan Başkan Fatih Tosyalı, hem Muharrem ayının hem de birlik, dayanışma ve paylaşma duygularının önemine dikkat çekti.

Kentin 3 farklı bölgesinde yapılan aşure dağıtımının düzenlendiği meydanlarda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlar sıraya girerek ikramları aldı.

Başkan Tosyalı, “Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Birlik ve beraberliğimizin sembolüdür. Milletimiz, asırlardır sürdürdüğü gelenekle bugün de farklılıkların ortak tada katkı sağlamaları, birlik gibi kültürümüzün özünde hep var olan güzellikleri devam ettirme bilinci ile birbirinden farklı tatları aynı kazanda kaynatıp, aşure aşı yapmaya, birlikte yaşamanın sembolünü tadarken muhabbeti paylaşmaya devam etmektedir” dedi.

‘Sağlığınız için Hepimiz için’ Maskenizi Takın

Aşure dağıtımı sonrasında, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, MHP Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yavuz ile birlikte, İçişleri Bakanlığı’nın ‘Sağlık İçin, Hepimiz İçin’ sloganıyla ülke genelinde başlattığı denetimlere katıldı.

Esnafları gezen Başkan Fatih Tosyalı, “Lütfen sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaya özen gösteriniz” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.