SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
24 Ağustos 2020

İSTE, Yatay Geçiş ile Öğrenci Alacak

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İSTE, Yatay Geçiş ile Öğrenci Alacak

EğitimGündem - 24 Ağustos 2020 17:39

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı güz yarıyılı ön lisans ve lisans düzeyinde yatay geçiş ile öğrenci alımı gerçekleştirecek. İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda; başvuruların 24 Ağustos Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.

4 Eylül Cuma günü sona erecek başvurular ÇEVRİMİÇİ olarak www.iste.edu.tr adresinden yapılırken, sonuçlarda 18 Eylül Cuma günü ilan edilecek. Yatay geçiş yapmaya hak kazanan öğrenciler kayıtlarını 21-28 Eylül tarihleri arasında asil ve yedek durumuna göre farklı tarihlerde gerçekleştirebilecekler. İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nda başarı durumu göz önüne alınarak merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçiş, başarı durumuna göre yatay geçiş, kurum içi ve kurumlar arası yatay geçiş ve merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçiş olmak üzere 4 farklı türden öğrenci alımı yapılacak.

Yapılan açıklamada; başvuru evrakları, sonuçlar ve kayıtlarla ilgili daha detaylı bilgiye İSTE web sayfasından ulaşılabileceğinin altı çizildi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bayramınız Kutlu Olsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Bayramınız Kutlu Olsun...
Özçelik-iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunun İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Yolbulan Metal'de grev süreci hakkında bilgi verdi. Özellikle metal sektöründe açlık seviyesindeki maaşların insanca yaşam seviyesine getirilmesi ...
Özel Arsuz Teknoloji Koleji, 2023- 2024 eğitim öğretim sezonu 12.sınıf öğrencileri için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Bölgenin kaliteli eğitim hizmeti veren özel kurumlarından Özel Arsuz Teknoloji Koleji’nin lise son sınıfı ...
Bayramınız Kutlu Olsun…

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.