Uluslararası Footvolley Arsuz’da Gerçekleşecek

Uluslararası Footvolley Arsuz’da Gerçekleşecek

Uluslararası Footvolley (Ayak voleybolu) Turnuvası Hatay’ın Arsuz İlçesinde oynanacak. Turnuva 1 – 2 Temmuz tarihlerinde Arsuz plaj voleybolu sahalarında gerçekleşecek.

Arsuz Belediyesi iş birliği ile, Uluslararası Footvoley Dünya Kupası Elemeleri 12 Ülkenin Katılımıyla Arsuz’da gerçekleşecek. Düzenlenen turnuva Gürcistan ve Bakü’den sonra Türkiye’de oynanacak. Arsuz Halk plajında 1- 2 Temmuz tarihlerinde oynanacak turnuvada Erkekler ve Kadınlar klasmanlarında 12 ülkeden 22 takım yarışacak.  Türkiye, Azerbaycan, Brezilya, Arjantin, İspanya, Romanya, Moldova, Pakistan, Hindistan, Kolombiya, Birleşik Arap Emirlikleri, İran’dan İki klasmanda kıyasıya mücadele gerçekleşecek.

Sporun her dalını Arsuz ilçesine getiren Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “1-2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve renkli görüntülere sahne olacak turnuvaya tüm halkımız davetlidir. Daha önce Motofest’te yapmıştık. Bunun gibi sosyal aktivite ve spor etkinliklerini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Arsuz’da Gerçekleşecek Uluslararası Footvolley (Ayak voleybolu) Turnuvasının tanıtım programına, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in yanı sıra, Dünya Footvoley federasyonu Genel Sekreteri Afgan Hazayev, Dünya Footvoley federasyonu hakemleri kurul üyesi Henk Woudstra, Arsuz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayhan Dik, Başkan yardımcısı Sami Özgür Murt, Cevat Aydemir, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ve basın mensupları katıldı.

https://www.megamedya.org/2022/06/29/uluslararasi-footvolley-arsuzda-gerceklesecek/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat