İSTE’de Üniversite- Sektör Buluşmaları Sürüyor

İSTE’de Üniversite- Sektör Buluşmaları Sürüyor

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) alanında uzman kişiler, düzenlenen konferanslarda mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaya devam ediyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri ülkemizin ilk özel yer hizmetleri şirketi olan Çelebi Hava Servisi’nin Hatay Yetkilileri ile buluştu. Sektör temsilcileri ile öğrencileri gerek yüz yüze gerekse çevrimiçi olarak bir arayan getiren İSTE bu kez de Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümü öğrencileri ile Çelebi Hava Servisi’nin Hatay Yetkilileri ile buluşturdu. 29 Aralık günü Mavi Salon’da düzenlenen sektör buluşmasına İSTE Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mıstıkoğlu “Bugün çalışma arkadaşlarımızla beraberiz, onları bizden birileri… Zaman, emek ve benliğiniz ile buradasınız ve tüm bunlar size başarıyı getirecek etmenleri inşa etmeniz için gerekli unsurlar. Konferansın sizler için yararlı olacağına eminim. Sektöre Dayalı Öğrenme dersimiz için 14 haftalık eğitim için bugün Çelebi Hava Servisi yetkilileri için görüştük. Bunun sizler için olumlu bir gelişme olduğunu, değerlendirilmesi gereken bir fırsat olduğunu bilmelisiniz. Geleceğinizi şekillendirmek, bir adım önde olmak, kendini geliştirmek sizlerin temel hedefi olmalı. Hepinizi başarılı birer iş insanı olarak görmeyi diliyorum” dedi. Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Nuriye Güreş ise “Sektör iş birliğine önem veriyoruz. Öğrencilerimizin sektörde başarılı bireyler olması için yabancı dil ağırlıklı programlar hazırlıyor ve sürekli güncelliyoruz. Katılımları için konuklarımıza teşekkür ediyorum. Faydalı olmasını diliyorum” diye konuştu

Çelebi Hava Servisi Hatay İstasyon Müdürü Berkay Aktaş, Personel ve Muhasebe Şefi Gülsen gülen, Yolcu Hizmetleri Şefi Halil Yanık ve Apron Hizmetleri Şefi Süleyman Diboğlu Çelebi Hava Servisleri’nin iş ve işleyiş süreçleri ile ilgili bir sunum yaptılar. Ardından kişisel kariyer süreçleri hakkında bilgi veren Aktaş ve ekibi sektör deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Konfrans öğrencilerden gelen soruların yanıtlanması ile devam etti.

Çelebi Hava Servisi Yetkililerine katılımları için teşekkür eden öğrenciler etkinliğin verimli geçtiğini belirtti. Konferans katılımcılara çiçek takdimi ile sona erdi.

https://www.megamedya.org/2021/12/30/istede-universite-sektor-bulusmalari-suruyor/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat