İskenderun Belediyesi Engel Tanımıyor

İskenderun Belediyesi Engel Tanımıyor

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel kardeşlerimizle bir araya gelerek birbirinden güzel etkinliklerle mutlu bir gün geçirmelerini sağladı.

İskenderun Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle eğlence şenliği düzenledi, muhteşem etkinliklere ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Çok sevindirici, çok güzel bir gün. Onların da keyif aldıklarını görüyoruz. Biz de keyif aldık. Umut ediyoruz bugün değil, engelli yavrularımızın her günü böyle geçsin” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli kardeşlerimizle kahvaltıda buluştu. Gençlerle yakından ilgilenen Başkan Tosyalı, “Düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programında engelli kardeşlerimiz ve kıymetli aileleri ile bir araya geldik. Belediye olarak her daim kıymetli özel kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Engelleri sevgiyle aşalım, hayatı beraber paylaşalım” dedi.

Daha sonra kortej eşliğinde sergi açılışına geçildi. Birbirinden güzel eserlerin sergilendiği atölyede, muhteşem ürünler yer aldı.

Burada engelli bireylerle müzik eşliğinde eğlenen Başkan Tosyalı, “Belediyemize ait Engelsiz Atölyede eğitim gören özel kardeşlerimiz tarafından hazırlanan serginin açılışını gerçekleştirdik. Sergideki el işi ürünler hakkında bilgiler alarak tüm Özel Kardeşlerimize emekleri için teşekkür ettik” diye konuştu.

İskenderun Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulübü Başkanı Suat Atasever ve sporcuları da ziyaret eden Başkan Tosyalı, “Tüm takım sporcularına başarılar dileyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladık” dedi.

Ziyaret programına, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İskenderun Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Yılmaz Balaman, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Yener ve özel kardeşlerimizin aileleri de eşlik etti.

Başkan Fatih Tosyalı ardından, engelli kardeşlerimizi evlerinde ziyaret etti.

Pirireis Mahallesinde Öklü Ailesine ziyaret ederek, sohbet eden Başkan Tosyalı, “Göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı Ruzkullah Öklü ve Özlem Öklü kardeşlerimize çok teşekkür ederim. Her daim yanlarındayız” dedi.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen paraşüt gösterisi de nefes kesti. Başkan Fatih Tosyalı, yamaç paraşütü ile anıta inerek ilk uçuşlarını gerçekleştiren özel kardeşlerimizin heyecanına ortak oldu. Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen İskenderun Belediyesi Engelsiz Konseri ise duygulandırdı.

https://www.megamedya.org/2021/12/04/iskenderun-belediyesi-engel-tanimiyor/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat